График цін на зернові

Продовольча пшениця

Ринкові тенденції

На 07 грудня гривневі ціни попиту CPT-порт у глибоководних портах зменшились на 150 грн/тонну (2 класу) та 250 грн/тонну (3 класу) у порівнянні з минулою п’ятницею, у доларовому еквіваленті зниження відбулось на $9-10/тонну. Незважаючи на досить високий попит зі сторони імпортерів (Туніс, Йорданія) та ріст експорту, ціни на пшеницю падають через побоювання щодо нового штаму COVID-19. Також оголошення в п’ятницю Росією попереднього розміру нової квоти на пшеницю на рівні 9 млн. тон головним чином відповідало очікуванням ринку, і тільки деякі оператори очікували менший розмір. Це в певній мірі натиснуло на ціни.

Продовольча пшениця

Прогнози

  • Озвучений Росією попередній розмір нової квоти обмежив хвилювання імпортерів щодо об’эму пропозиції пшениці на другу половину сезону. Рекордні очікування щодо врожаю пшениці в Австралії також тиснуть на ціни.

Фуражна пшениця

Ринкові тенденції

На експортному ринку фуражної пшениці спостерігалося зниження цін під натиском сусідніх ринків.

Фуражна пшениця

Прогнози

  • Сигнали зі сторони ринку пшениці и кукурудзи будуть направляти ціни.

Фуражний ячмінь

Ринкові тенденції

  • На 07 грудня, ціни попиту на український ячмінь CPT глибоководні порти збільшились проти минулої п’ятниці на $2/тонну. На 30 листопада Україна вже експортувала 83% ячменю від прогнозу.


Фуражний ячмінь

Прогнози

  • Попит зі сторони Тунісу та Йорданії може надати підтримку цінам.

Фуражна кукурудза

Ринкові тенденції

На 07 грудня, ціни попиту на українську кукурудзу CPT глибоководні порти зменшились на $7/тонну в порівнянні з минулою п’ятницею – до $262/тонну на фоні збільшення кількості пропозицій (Міністерство сільського господарства збільшило прогнозу врожаю до 40 млн. тонн) і невеликому попиту. Українські трейдери сподіваються на більший інтерес зі сторони Китаю.

Фуражна кукурудза

Прогнози

  • Очікується, що грудневий WASDE збільшить свій прогноз врожаю кукурудзи в США, що є фактором тиску. Засуха в Аргентині та деяких частинах Бразилії можуть обмежити цінові втрати.