цены зерновых 23.02.2022

Продовольча пшениця

Ринкові тенденції

На 22 лютого, ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класів CPT глибоководні порти зросли на $4 та $2/тонну на проти минулої п’ятниці – $295 та $292/тонну на фоні геополітичні відносин між Україною та Росією. У гривневому еквіваленті ціни на пшеницю 2 та 3 класів CPT глибоководні порти також зросли частково через підвищення долару на приблизно 2,22% до ₴29,06/долар (міжбанк). Ф’ючерси на міжнародних біржах ростуть фоні геополітичної напруженості між двома головними експортерами у світі. У той же час, зростання ризиків постачання може відлякувати імпортерів від української пшениці, особливо з малих портів. З початку сезону та станом на 21 лютого Україна експортувала 17,84 млн. тонн пшениці (+4,52 млн. тонн порівнюючи з минулим роком на той самий період), що становить 74% від прогнозу WASDE.

Прогнози

  • Попит імпортерів та будь-які зміни у геополітичному конфлікті можуть впливати на ціни. Також, ринкові гравці занепокоєнні погодними умовами у пшеничному поясі США, де пшениця починає виходити із зимівлі.

Фуражна пшениця

Ринкові тенденції

На експортному ринку фуражної пшениці ціни попиту CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті залишились на рівні минулої п’ятниці на фоні цінотворення на сусідніх ринках.

Прогнози

  • Подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.

Фуражна кукурудза

Ринкові тенденції

На 22 лютого, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті збільшились на $2/тонну проти п’ятниці – до $277/тонну. Нестабільна геополітична ситуація між Росією і Україною підігріває ціни на міжнародних ринках. З початку сезону та станом на 21 лютого Україна експортувала 18,68 млн. тонн кукурудзи (+5,51 млн. тонн порівнюючи з минулим роком на той самий період), що становить 56% від прогнозу WASDE. Темпи посіву кукурудзи у центральній Бразилії сповільнились через надмірні опади, в той час як південь країни продовжує потерпати від посухи.

  • Нестабільна погодна ситуація у Південній Америці, а також геополітична ситуація між Україною та Росією підтримують ціни на кукурудзу. У той час як велика кількість пропозицій української кукурудзи може обмежити ріст цін.

Фуражний ячмінь

Ринкові тенденції

На 22 лютого, ціни попиту на ячмінь CPT глибоководні порти України у доларову еквіваленті залишились на рівні минулої п’ятниці – $273/тонну. З початку сезону та станом на 21 лютого Україна експортувала 5,57 млн. тонн ячменю (+1,61 млн. тонн порівнюючи з минулим роком на той самий період), що становить 93% від прогнозу WASDE. 22 лютого турецький ТМО закупив 255 тис. тонн ячменю. Ціни варіювались у межах $324-325/тонну на базисі C&F (в середньому на $5,57/тонну вище проти покупки 20 січня) та $327,9-333,9/тонну на базисі EXW (в середньому на $3,2/тонну вище проти покупки 20 січня).

Прогнози

  • Обмежена пропозиція та підвищений попит імпортерів може підтримувати ціни.