Продовольча пшениця

Ринкові тенденції

На 17 лютого, ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класів CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті зменшились на $2/тонну проти вівторка – до $290 та $288/тонну на фоні слабкого попиту. У гривневому еквіваленті ціни на пшеницю 2 та 3 класів CPT глибоководні порти залишились на рівні вівторка. На сьогоднішньому тендері GACS закупив 180 тис. тонн пшениці з Румунії, не дивлячись на велику  кількість пропозицій від України та Росії. Україна показувала найнижчу ціну на базисі FOB ($315,30/тонну), але поступилась Румунії, яка продемонструвала найдешевшу ціну на базисі С&F ($338,55/тонну). Ф’ючерси пшениці на біржі CBOT зросли 17 лютого на фоні напруженості між Росією та Заходом через Україну, та побоювань щодо постачання з Причорномор’я.

Прогнози

  • Попит імпортерів та будь-які зміни у геополітичному конфлікті можуть впливати ціни. Інформація щодо збільшення прогнозу виробництва пшениці в Росії в 2022 р., а також можливий перегляд цією країну формули розрахунку експортного мита можуть спричинити тиск на ціни.

Фуражна пшениця

Ринкові тенденції

На експортному ринку фуражної пшениці ціни попиту CPT глибоководні порти зменшились на $2/тонну проти вівторка на фоні цінотворення на сусідніх ринках.

Прогнози

  • Подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.

Фуражна кукурудза

Ринкові тенденції

На 17 лютого, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті зменшились на $2/тонну проти вівторка – до $274/тонну. Велика кількість пропозиції разом з низькою торгівельною активністю тиснуть на ціни. На початку тижня трейдери очікували збоїв у постачанні морем, яких не відбулось, що викликало додатковий тиск на ціни. На біржі CBOT ф’ючерси кукурудзи йдуть вгору на фоні ризиків втрати посівів у Південній Америці через посуху, не дивлячись на поліпшення прогнозу погоди.

 

  • Велика кількість пропозицій української кукурудзи, а також можливе поліпшення погодних умов у Південній Америці можуть тиснути на ціни.

Фуражний ячмінь

Ринкові тенденції

На 17 лютого, ціни попиту на ячмінь CPT глибоководні порти України у доларову еквіваленті залишились на рівні вівторка – $273/тонну. Враховуючи темпи експорту на 15 лютого, Україні залишилось поставити на світові ринки лише 480 тис. тонн ячменю (від 6 млн. тонн прогнозу USDA).

 

Прогнози

  • Обмежена пропозиція та проведення турецьким TMO тендеру 22 лютого на закупку 255 тис. тонн ячменю з постачанням у період 01-31 березня може підтримувати ціни.