Новий зерновий сезон 2021/22 вже стартував. А це означає, що зерно нового врожаю масово поїде в порти – по воді, по залізниці і по автотрасах. Урожай в цьому році очікується непоганий, але чи зможуть вистояти наші дороги, адже «перевантаження» в автоперевезеннях як і раніше залишаються больовою точкою зернової логістики.
В Україні прийняли законопроект №3742. Документ встановлює на законодавчому рівні автоматичну фіксацію габаритно-вагового контролю (ГВК) комплексами «Зважування в русі» Weigh-in-Motion (WiM), а також встановлює права і обов’язки відправників вантажів за порушення ГВК.
Що собою являє система Weigh-in-Motion (WiM)?
Під час реконструкції доріг встановлюються автоматичні комплекси. Вони являють собою наземні смужки, в які вмонтовані датчики ваги. Над цими смужками розташовані рамки, оснащені камерами і радаром, який вимірює габарити транспортного засобу.
Комплекси WiM дозволяють збирати в єдину картку автомобіля інформацію про дату і час проїзду транспорту, його габаритних розмірах, загальній масі і її розподілі по осях. Система фіксує температуру повітря і дорожнього покриття, смугу, напрямок і швидкість руху і державний номерний знак. Система реагує на конкретні порушення і передає їх цільовим органам.
З плюсів системи – це швидка фіксація порушення габаритно-вагових норм. Моментальний збір від різних баз даних, формування постанови і відправка порушнику – на юр. адресу або за місцем реєстрації фізособи. Вся система працює 24/7 і веде фіксацію порушення в будь-який час доби.
Реакція ринку на закон про перевантаження
В цілому ринок радий посиленню контролю за перевантаження. Більшості вантажоперевізників вигідний нормальний контроль на дорогах тому буде відсутній демпінг, стабілізуються тарифи.
Свої коментарі з вантажоперевезень дав операційний директор ГК G.R. Agro Артем Ремпен:
“Автопарк групи возить зерно в порти без перевантажень – такою є позиція власників компанії. І результатом в компанії дуже задоволені. Ми маємо дуже позитивний результат в плані ремонтів транспорту, за сезон заощадили на машинах близько 400 тис. Гривень. Для нашого невеликого парку в 60 машин це істотно”.
Також у вантажоперевізників присутні питання про максимально завантаженні машини з полів під час збиральної компанії аграріїв і оборотність автотранспорту.
«Під час збиральної у аграріїв своя математика. Там питання не в самій логістиці, а в тому, щоб в одну машину закласти максимальне число ходок комбайна. Тоді йому треба менше машин. Тоді ніхто не намагається заощадити 50 гривень на тонні, тому що для аграрія простий комбайн обійдеться куди як дорожче. Тому ми приймаємо такий транспорт від наших клієнтів в збиральну, незважаючи на те, що нам це не дуже подобається».
Джерело: Elevatorist.com