Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції 

     З початку тижня на ринку переважало зростання гривневих цін попиту з боку переробних підприємств. Даний факт був обумовлений, в першу чергу девальвацією національної валюти, яка надавала істотну підтримку внутрішнім цінам. Так, з початку тижня ціни попиту на продовольчу пшеницю зросли в середньому на 50 грн/тонну. Діапазон цін попиту варіюється в діапазоні 5000–5700 грн/тонну, в залежності від регіону. Максимальні ціни закупівель були характерні для підприємств, які були зацікавлені в термінових закупівлях великотоннажних партій.

     Ціни попиту в портах підвищували найчастіше торгівельні компанії, пов’язані зобов’язаннями за раніше укладеними контрактами. Офіційно озвучені ціни попиту в портах досягали 5600–5700 грн/тонну.

     Аграрії, як правило, продовжували стримувати продажі на тлі зростаючого ринку. При цьому, деякі з них готові були здійснювати продаж переважно керуючись необхідністю поповнення оборотних коштів.

 

Прогнози 

  • Гривневі ціни попиту залишаться без змін.
  • Валютні ціни попиту будуть знижуватися.
  • Активність продажів буде зберігатися помірною.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Попит з боку тваринницьких підприємств, у порівнянні з минулим тижнем, підвищився, що сприяло зростанню цін в західному і південному регіонах в середньому на 100 грн/тонну. Діапазон закупівельних цін по регіонах України складає 4900–5600 грн/тонну. Підтримку гривневим цінам надавало падіння національної валюти.

     Відзначимо, що пропозиції фуражної пшениці на ринок протягом поточного тижня скоротилися. Продажі великотоннажних партій як і раніше стримувалися. Даний факт був обумовлений очікуванням подальшого зростання цін (подальше ослаблення гривні, стабільний попит на зернову).

     Попит на зернову з боку трейдерів зберігається стабільним, при цьому валютні ціни попиту продовжують знижуватися. Гривневі ціни в портах зберігаються відносно стабільними через девальвацію гривні і озвучуються до 5600 грн/тонну СРТ.

 

Прогнози 

  • З огляду на ризики, пов’язані зі світовою кризою, валютні ціни попиту будуть продовжувати знижуватися.
  • Гривневі ціни будуть зберігатися відносно стабільними в разі збереження девальвації гривні.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     З початку тижня на ринку спостерігається зміцнення цін до рівнів 4500–4700 СРТ (переробка), обумовлене підвищенням цін окремими покупцями. Крім того, ситуація з курсом валют надавала підтримку цінам. Основна частина тваринницьких підприємств мали достатні запаси зернової і не форсували закупівлі.

     Активність торгівлі ячменем на поточному тижні залишалється невисокою. До продажу найчастіше пропонувалися невеликі партії. Пропозиції великотоннажних партій практично не надходили.

     У портах активність торгово-закупівельної діяльності залишалася низькою, при цьому ціни попиту до 4850 грн/т СРТ.

 

Прогнози 

  • Попит буде залишатися помірним.
  • Активність торгової діяльності буде залишатися низькою через стримування продажів.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції 

     З початку тижня покупці підвищували ціни на дану культуру побоюючись подальшого зростання цін пропозиції. Продавці, в свою чергу, обмежили кількість пропозицій великих партій зернової на ринок особливо, чекаючи подальшого зростання цін. Ціни попиту на базисі поставки СРТ досягали 5000 грн/тонну.

     Експортні ціни на кукурудзу продовжують поступово знижуватися під тиском ситуації на світовому ринку.

 

Прогнози 

  • Валютні експортні ціни будуть продовжувати знижуватися під впливом світових тенденцій.