Сушіння зерна – один з ключових моментів у підготовці зібраного врожаю до тривалого зберігання та підвищення його якості.

Навіщо висушувати зерно?

 • Зерно зі зниженою вологістю може довго зберігатися в елеваторах без ризику псування та великих втрат.
 • Зниження рівня вологості знезаражує зернові, допомагає уникнути виникнення та розвитку згубної мікрофлори.
 • Сушіння зерна сприяє його дозріванню, що тільки підвищує якість урожаю.

Зернотрейдер G.R.Agro пропонує послуги сушіння зерна на високотехнологічних сушарках.

У чому сушать зерно?

Елеваторні системи G.R.Agro обладнані шахтними зерносушарками ДСП-32 та ДСП-50. Це сушіння високої надійності та продуктивності, з досить економічною витратою палива та гарною продуктивністю.

Перевага цих зерносушарок у постійній циркуляції зерна. Частина зерна проходить сушіння по черзі з двох зон сушіння, після чого потрапляє в зону охолодження, а на його місце надходить нова партія вологого зерна. У сушарках є контроль режиму температури. Підсумкове завдання сушіння зерна – прибрати зайву вологу та водну пару.

Як відбувається сушіння?

 1. Початковий етап процесу – це прогрів зерна низькими температурами, у якому сушіння відбувається дуже повільно.
 2. Наступний за ним період підвищеного сушіння, коли волога активно випаровується із зерна і при цьому не надходить із внутрішньої сторони. Тут швидкість процесу залежить від ступеня вологості зерна: більше води швидше сушиться.
 3. Після того, як швидкість випаровування знижується, починає зменшуватися швидкість сушки. Поступово зерно прогрівається і коли воно нагріється до температури камери сушіння – процес буде завершено.
 4. Завершальний етап – це охолодження, у якому зерно проходить обдув холодним повітрям. Завдання охолодження – остудити зерно до температури приблизно на 15 градусів нижче, ніж температура довкілля.

Температура сушіння – ключовий момент якості

При сушінні на надто високих градусах зерно тріскається, втрачає свої цінні властивості. Наприклад, якщо пересушити кукурудзяні зерна, при перероблюванні складніше відокремити крохмаль.

Крім того, гаряче повітря може призвести та до свого роду запаювання верхнього шару зерна, від чого внутрішня частина залишиться сирою.

небажане пересушування для всіх зернових культур і тому, що знижується їх схожість – зерно слабше і гірше проростає при сівбі.

Правильно підбирати температурні режими сушіння зерна потрібно, виходячи з початкового рівня вологості та специфіки самих зернових.

Властивості сушіння зернових

Соняшник. Насіння цієї культури сушиться швидше за всіх інших культур. До сушіння зерна соняшника мають пройти очищення від домішок та калібрування за розміром. Температура сушіння, що рекомендується, не повинна перевищувати 55 градусів.

Кукурудза. Її особливість у низькій віддачі вологи. Через це краще закладати її в сушку невеликими партіями, щоб кожне зерно краще прогрівалося, а процес сушіння проходив із найменшими втратами.

Ріпак. Специфіка ріпаку в тому, що його зерна можуть самозайматися за високої температури. Тому його сушіння має проходити при температурі максимум 50 градусів, після чого – обов’язкове охолодження.

Бобові. Через високий вміст білка зерна бобових культур мають щільну структуру, від чого часто внутрішній шар залишається вологим, навіть коли зовнішній повністю висох. Бобові краще сушити за невисоких градусів і більшої тривалості часу.

Регулювання температури та часу сушіння зернових допомагає уникнути помилок процесу та втрат урожаю. В результаті, на зиму ви отримуєте повністю готовий до безпечного зберігання продукт.

Чому варто довірити сушіння зернотрейдеру G.R.Agro?

 • У G.R.Agro багаторічний досвід роботи із зерновими – ми знаємо специфіку кожної культури та вимоги до умов її сушіння та зберігання.
 • Наші тарифи на послуги сушіння, очищення, зберігання, перевезення зерна доступні, а якість послуг – гідна.
 • У нас чудова система логістики та великий автопарк, що дозволяє швидко підібрати транспорт під навантаження та перевезення.
 • G.R.Agro пропонує послуги повного циклу з доставки та продажу зерна з моменту збирання врожаю і до поставки кінцевому споживачеві.

G.R.Agro – один із найкращих зернотрейдерів України, якому варто довіряти.