Запуск елеватора з працівниками без досвіду, інженерні завдання уві сні, погодні забобони – елеватористи G.R. Agro про роботу.

На елеватор можна закупити сучасне обладнання, можна автоматизувати його до дрібниць. Але злагоджений механізм не буде добре працювати без тих, хто знає, як, коли і навіщо натискати на кнопки. Люди-найважливіший ресурс елеваторної сфери. Як сказав один з наших героїв, на елеваторі для всіх знайдеться робота: для технарів, економістів, управлінців і взагалі для людей, які хочуть працювати і рости.
Всі вони несуть на роботу не тільки професійні знання, а й свої звички, якісь унікальні способи вирішення проблем і в цілому погляд на світ. Напередодні 21 листопада — Дня працівників сільського господарства ми вирішили дізнатися як дивляться на елеваторний світ наших підприємств співробітники в різних областях України.

 

Лаборант “Пришибського елеватора” ГК G.R. Agro – Олена Валуєва

Працює у лабораторії з 1991 року, у складі G.R. Agro – останні 2 роки.

Які дні в роботі найскладніші та найпростіші?

У нас сезон цілий рік. Цього року початок сезону затягнувся через погодні умови, відповідно, і заготівля теж затяглася. Тому ми у щільному графіку нон-стоп.

З якою культурою найбільше подобається працювати?

З соняшником. 10 років ми з ним від А до Я. Соняшник любимо найбільше, є спільна симпатія колективу до цієї культури.

Закінчіть думку: «Щоб успішно працювати на елеваторі, треба бути…»

У нас хороше, сучасне обладнання для відбору проб та для якісного аналізу. Весь колектив має профільну освіту. Головне – досвід роботи, практика. Одного погляду на зерно достатньо, щоби скласти базові характеристики за якістю. А також злагоджений наш колектив. Один за всіх та всі за одного.

 

Завідувач лабораторії «Вольногорського елеватора» ГК G.R. Agro – Наталія Халепа

 

З 2008 року працює завідувачем лабораторії в компанії G.R. Agro – з 2016 року.

Що в роботі елеватора вважаєте особистою перемогою?

Ми всі – ідейні натхненники. У нас командна робота, і ми один одного надихаємо. Досягненням є мій досвід — за визначенням якості зерна знаю все.

Чи є у колективі особливі прикмети, пов’язані з роботою?

Завжди коли починається дощ, обов’язково в цей день у нас відвантаження.

З якою культурою вам подобається працювати найбільше?

Простіше і легше працювати з ячменем та ріпаком. Тяжче — з пшеницею, бо там 22 показники, необхідно визначити клас, і це займає багато часу.

 

Головний бухгалтер «Вільногірського елеватора» G.R. Agro – Тетяна Самойленко

Працює на елеваторі 15 років.

Що вам найбільше подобається у роботі?

Сама робота дуже подобається. Я була автором форми №36 по зерну і зрозуміла, що це моє. Не рутинна, треба бути постійно в тонусі, проводити, рахувати, допомагати людині, якщо не зрозуміло, яким чином реєстри вважаються, кількість зерна завозиться. Тому потрапила у свій струмінь, так би мовити!

Що в роботі вважаєте своєю особистою перемогою?

За багато років роботи на елеваторі я не мав конфліктів з клієнтами. Намагаюся пояснити, щоб клієнт зрозумів усі нюанси.

Закінчіть думку: “Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно …”

Потрібно навчитися постійно, особливо з бухгалтерськими рухам документів. Треба читати багато інструкцій, займатися самонавчанням, оскільки законодавство змінюється постійно. Не можна йти накатаною доріжкою, постійно необхідно щось вивчати.

 

Майстер виробничої ділянки “Пришибського елеватора” G.R. Agro – Оксана Панченко

 

Що вам найбільше подобається у роботі?

Мабуть, сама робота моє покликання.

Які дні на елеваторі найпростіші та найскладніші?

Коли заготівля, усі дні завантажені. Іноді працюємо 24/7. Найголовніше — порозумітися зі своїм колективом. Якщо вони мене розуміють, ми перемагаємо будь-які труднощі.

Вам часто сниться робота?

Так, сниться, наприклад, як вигони вантажимо. Лягаєш спати і думаєш про роботу, як зробити всі процеси кращими.

Директор «Вільногірського елеватора» G.R. Agro – Олександр Крат

Директор «Вільногірського елеватора» G.R. Agro - Олександр Крат

Працює на елеваторі з 1991 року — рівно 30 років.
Пройшов шлях з низів до верхів: був майстром, начальником виробництва, головним інженером, зараз керує елеватором.

Що у роботі підприємства вважаєте особистою перемогою?

Я не можу дати таку оцінку собі. Підприємство працює, виконує свої функції. Це не може бути заслугою чисто моєї, це заслуга абсолютно всіх співробітників на всіх ділянках підприємства.
Також варто зазначити, що діти приходять молоді. Стоїть завдання впровадити їх у робоче русло, налаштувати на робочий ритм — це і є заслуга досвідчених співробітників, які беруть на себе функцію наставництва. Кожен лінійний менеджер на своїй ділянці має бути керівником з великої літери.

Чи є прикмети, пов’язані з робочим процесом?
Як тільки дощ — завжди вдвічі більше клієнтів, більші обсяги зерна. І я розумію чому. Усі дивляться прогноз погоди, і ми розуміємо, що напередодні дощу буде пік роботи.

Які були цікаві ситуації на роботі?

Одна із комічних ситуацій пов’язана саме з етапом стажування нових співробітників. В нас підприємство займає 5 га землі. І коли стажер отримує завдання від начальника із серії «піди до складу №7 до нижньої галереї», він вдає, що все зрозумів. А за півтори години приходить сказати, що не знайшов 7-й склад. Люди просто губляться на великій території.

Закінчіть думку: “Щоб успішно працювати на елеваторі, потрібно …”
Потрібно тримати руку на пульсі часу. Тому що світ розвивається, йде розвиток технологій, з’являється нове обладнання — треба йти в ногу з часом. Далі здоров’я, психологічна рівновага, і все складеться і вийде. Все буде добре!