В рамках щорічної міжнародної конференції Grain Ukraine 2021 експерти будували прогнозні моделі зернового ринку на найближчі кілька років. На їхню думку, основною особливістю нинішнього життя світового ринку зерна є волатильність, тобто, мінливість. Ця волатильність нікуди не дінеться і в новому зерновому сезоні, залишиться в тренді.
Один з учасників конференції операційний директор G.R. Agro Артем Ремпен дав свій прогноз на ринок врожаю:

«Ми очікуємо, що ціни будуть високі, попит хороший, урожай майже рекордний – все повинно бути нормально. Правда, ніхто не розуміє, яким буде цінове ралі: чи буде воно непередбачуване, як в минулому році, або все буде стабільно – почнеться збиральна, ціни почнуть знижуватися, але низько не впадуть. Думаю, що новий сезон буде кращим за попередній, як мінімум в тих регіонах, де працює наша компанія. Щодо пізніх культур, правда, поки рано судити – кукурудза і соняшник ще маленькі, сівши був пізній і вегетація трохи відстає. Але поки погода на стороні виробника, і ціни теж. Наші елеватори до нового сезону готові, ми модернізували автоприйоми і вагові, поставили автоматичні пробовідбірники. Чотири елеватора з п’яти можуть приймати більше 3000 тонн на добу. І у нас безоплатне зберігання на весь термін. Тому сподіваюся, що якщо черги і будуть, то вони будуть швидкими».

Короткі тези експертних оцінок.

Як бачимо, ринок з приводу нового сезону налаштований досить-таки позитивно. Хоча досвід минулого маркетингового року дуже відчувається – все стали гранично обережні в прогнозах і вважають за краще постійно тримати руку на пульсі подій. Зерновики стали набагато гнучкіше в прийнятті рішень і відточили готовність до будь-яких поворотів на міжнародних ринках. Тому з волатильністю чи, без волатильності чи – українські врожаї займуть свою частку світового ринку зерна.

Повна версія конференції на сайті: Elevatorist.com