Ринок зерна в Україні стабільно розвивається, а значить буде рости та потреба в перевезенні зернових.
Логістику зерна можна поділити на два етапи – прибирання з полів і доставка вантажів з елеваторів в порт. Якщо говорити про прибирання зерна з полів, то там 100% вантажів везеться автотранспортом. На етапі доставки в порт близько 50% вантажів – це залізничні перевезення, 35% – автомобільні і 15% – річкові.
На сьогодні ми бачимо з другої половини серпня дуже складну ситуацію із залізничними перевезеннями з боку УЗ.
Затримки подачі вагонів на елеватори після заявки становлять 10 – 20 днів.

У структурі компанії G.R. Agro власний автопарк зерновозів у кількості 60 одиниць. Для нас і наших клієнтів при трейдингу на спотовому ринку автотранспорт є дуже важливим під страхувальним інструментом. Ми в будь – який момент можемо поставити свій товар або товар клієнтів на колеса і транспортувати його в порт, не порушуючи графіків постачання за договорами з партнерами. У період затримки активних збиральних компаній в регіонах ми перерозподіляємо автотранспорт з перевезень поле – елеватор у бік елеватор – порт.

Плюс також і в тому, що зараз запущена активна державна програма з будівництва доріг і це дозволяє утримувати частку автомобільних перевезень. Ще рік-два тому динаміка станом доріг була дуже негативна, що позначалося на експлуатаційних витратах автомобілів.
Наразі очікується, що з 01.10.2021 всі гравці ринку автомобільних перевезень будуть дотримуватися завантаження нетто до 25 т. При цьому ставки фрахту автотранспорту на зараз залишаються стабільними. Ринок адаптувався і головним фактором стало зростання залізничних тарифів. УЗ змінює підхід до ціноутворення і розраховує тарифи та фінансова доцільність перевезення зерна залізничним транспортом стає не такою очевидною.