Продовольча пшениця
Ринкові тенденції
За підсумками минулого періоду (з четверга 23 квітня) на ринку продовольчої пшениці переважали здебільшого знижувальні цінові тенденції, що насамперед було обумовлено зниженням цін на біржових ринках. Невисока кількість пропозицій зернової та помірний попит на неї сприяє зниженню активності торговельно-закупівельної діяльності.
Закупівельні ціни переробних підприємств зберігалися переважно в раніше сформованих діапазонах з огляду на те, що підприємства були зацікавлені в стабільних поставках зернової продовольчої якості. Водночас окремі покупці повідомляли про зниження максимальних відміток закупівельних цін у середньому на 50 грн/тонну. Так, ціни з урахуванням вартості доставки знаходяться в діапазоні 5700–6450 грн/тонну. Закупівлі найчастіше здійснюються за максимальними і близьким до них цінами.
Максимальні закупівельні валютні ціни в портах знизилися. Тобто діапазон цін у глибоководних портах знаходиться в межах 201–208 USD/тонну, СРТ-порт.
Діапазон гривневих цін на базисі поставки СРТ-порт знизився в середньому на 50–100 грн/тонну і становить 6400–6600 грн/тонну, СРТ-порт. Максимальні ціни характерні, як правило, для глибоководних портів.
Прогнози
- Цінова ситуація продовжуватиме залежати від цінових тенденцій на біржових ринках, які на даному етапі знижуються.
- Очікування нового врожаю будуть зменшувати зацікавленість імпортерів до закупівель зернової старого врожаю, що сприятиме зниженню цін.
Фуражна пшениця
Ринкові тенденції
Знижувальні цінові тенденції продовжують переважати на ринку фуражної пшениці, що в чималому ступені обумовлено зниженням цін на ринку продовольчого зерна.
Переробні підприємства з минулого четверга знизили максимальні закупівельні ціни в середньому на 50 грн/тонну, і на сьогодні ціни попиту не перевищують 6250 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.
Валютні ціни в портах знизилися в середньому на 2 USD/тонну, при цьому закупівельний діапазон знаходиться в межах 195–201 USD/тонну, СРТ-порт. Окремі поодинокі компанії декларують ціни до 204 USD/тонну.
Діапазон гривневих цін знизився під впливом ринку в середньому на 50–100 грн/тонну, СРТ-порт, і озвучується в межах 6200–6450 грн/тонну.
Прогнози
- Незважаючи на обмежену кількість пропозицій зернової, ціни попиту будуть знижуватися, враховуючи тенденції на зовнішньому і внутрішньому ринку відповідно.

Фуражний ячмінь
Ринкові тенденції
На ринку фуражного ячменю зберігалася порівняно стабільна цінова ситуація. Ціни попиту мали переважно декларативний характер.
Переробні підприємства, які в більшості своїй сформували необхідні обсяги сировини, озвучували ціни попиту в раніше означених межах – 4100–5000 грн/тонну, СРТ-підприємство.
Валютні та гривневі ціни в портах на умовах поставки СРТ-порт також знаходяться на попередніх рівнях: 160–162 USD/тонну і не вище 5200 грн/тонну відповідно.
Прогнози
- Активність торговельно-закупівельної діяльності залишатиметься низькою.
Фуражна кукурудза
Ринкові тенденції
Зниження цін на кукурудзу на біржових ринках, а також збільшення кількості її пропозицій, сприяли, з одного боку, знижувальним ціновим тенденціям на ринку української кукурудзи. При цьому обмежена кількість пропозицій сприяла збереженню закупівельних цін переробних підприємств на попередніх рівнях.
Так, діапазон цін попиту, який озвучують переробники, зберігається в межах 4400–5200 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.
Валютні ціни озвучуються не вище 164–166 USD/тонну, СРТ-порт.
Гривневі ціни знизилися на 50–100 грн/тонну і озвучуються в межах 5000–5300 грн/тонну, СРТ-порт.
Прогнози
- Знижувальні цінові тенденції будуть зберігатися на ринку фуражної кукурудзи.
