Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції 

     З вівторка на ринку продовжувалося зростання валютних цін, обумовлене тенденціями на світовому ринку. Гривневі ціни переробних підприємств та експортерів також укріплювались. Додаткову підтримку цінам надавала ситуація на ринку національної валюти, а також обмежена кількість пропозицій зернової.

     Ціни переробників на продовольчу пшеницю з вівторка зросли в середньому на 100–200 грн/тонну та становили 5100–5850 грн/тонну. Як і раніше, максимальні ціни оголошували підприємства південних регіонів.  

     На базисі поставки СРТ-порт, як правило, з вівторка ціни зросли в середньому на 50–200 грн/тонну. На сьогодні гривневі ціни попиту досягають 6300 грн/тонну, СРТ-порт.

     Валютні ціни в портах знаходяться в діапазоні 180–194 USD/тонну залежно від порту закупки.

 

Прогнози 

  • Враховуючи низьку пропозицію продовольчої пшениці, ціни попиту і надалі зростатимуть.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Пропозиції пшениці фуражної продовжують надходити на ринок в обмеженій кількості, що стимулює покупців підвищувати ціни. Так, з вівторка ціни зросли в середньому на 100 грн/тонну. Переробні підприємства, як і раніше, були вимушені збільшувати ціни для зростання обсягів закупівель. Ціни на фуражну пшеницю за звітний період зросли в середньому на 100 грн/тонну.  Попит на сьогодні досягає 5750 грн/тонну.

    Гривневі ціни в портах зросли в середньому на 100–150 грн/тонну та становлять 5750–6150 грн/тонну. Валютні ціни на зернову підвищилися в середньому на 3 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 175–187 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • Обмежена кількість пропозицій і високий попит сприятимуть подальшому зміцненню цін.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     У цілому на ринку фуражного ячменю зберігалися раніше сформовані тенденції. Кількість пропозицій зернової залишається обмеженою. При цьому помірний попит стримує суттєве зростання цін. Поодинокі компанії підвищували ціни попиту в середньому на 50 грн/тонну.

     Діапазон цін попиту переробних підприємств не перевищує 4800 грн/тонну СРТ.

     В портах ціни попиту знаходяться в межах 4800–5200 грн/тонну. Валютні ціни в портах, як і раніше, не перевищують 160 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • Надалі ціни на зернову будуть мати тенденцію до невеликого зростання.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції  

     Зростаючий попит на фуражну кукурудзу на світовому ринку сприяє збільшенню цін на українську зернову. Так, з вівторка ціни попиту переробних підприємств зросли в середньому на 50 грн/тонну, експортних компаній – в середньому на 100 грн/тонну.

     Переробні підприємства залежно від регіону оголошують ціни попиту в діапазоні 4150–5050 грн/тонну. При цьому кількість пропозицій залишається обмеженою. 

     Гривневі ціни в портах знаходяться в діапазоні 4800–5350 грн/тонну залежно від порту.

     Ціни попиту в портах з вівторка зросли на 1–2 USD / тонну  і сягають у деяких випадках 163–165 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Невелика кількість пропозицій та високий попит з боку імпортерів будуть надалі надавати підтримку цінам.