Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції 

     З вівторка на ринку продовжувалося зростання валютних цін, обумовлене тенденціями на світовому ринку. Гривневі ціни переробних підприємств та експортерів також укріплювались. Додаткову підтримку цінам надавала ситуація на ринку національної валюти, а також обмежена кількість пропозицій зернової.

     Ціни переробників на продовольчу пшеницю з вівторка зросли в середньому на 100–200 грн/тонну та становили 5100–5850 грн/тонну. Як і раніше, максимальні ціни оголошували підприємства південних регіонів.  

     На базисі поставки СРТ-порт, як правило, з вівторка ціни зросли в середньому на 50–200 грн/тонну. На сьогодні гривневі ціни попиту досягають 6300 грн/тонну, СРТ-порт.

     Валютні ціни в портах знаходяться в діапазоні 180–194 USD/тонну залежно від порту закупки.

 

Прогнози 

  • Враховуючи низьку пропозицію продовольчої пшениці, ціни попиту і надалі зростатимуть.

Графік середніх цін на пшеницю

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Пропозиції пшениці фуражної продовжують надходити на ринок в обмеженій кількості, що стимулює покупців підвищувати ціни. Так, з вівторка ціни зросли в середньому на 100 грн/тонну. Переробні підприємства, як і раніше, були вимушені збільшувати ціни для зростання обсягів закупівель. Ціни на фуражну пшеницю за звітний період зросли в середньому на 100 грн/тонну.  Попит на сьогодні досягає 5750 грн/тонну.

    Гривневі ціни в портах зросли в середньому на 100–150 грн/тонну та становлять 5750–6150 грн/тонну. Валютні ціни на зернову підвищилися в середньому на 3 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 175–187 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • Обмежена кількість пропозицій і високий попит сприятимуть подальшому зміцненню цін.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     У цілому на ринку фуражного ячменю зберігалися раніше сформовані тенденції. Кількість пропозицій зернової залишається обмеженою. При цьому помірний попит стримує суттєве зростання цін. Поодинокі компанії підвищували ціни попиту в середньому на 50 грн/тонну.

     Діапазон цін попиту переробних підприємств не перевищує 4800 грн/тонну СРТ.

     В портах ціни попиту знаходяться в межах 4800–5200 грн/тонну. Валютні ціни в портах, як і раніше, не перевищують 160 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • Надалі ціни на зернову будуть мати тенденцію до невеликого зростання.

Графік середніх цін на фуражний ячмінь

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції  

     Зростаючий попит на фуражну кукурудзу на світовому ринку сприяє збільшенню цін на українську зернову. Так, з вівторка ціни попиту переробних підприємств зросли в середньому на 50 грн/тонну, експортних компаній – в середньому на 100 грн/тонну.

     Переробні підприємства залежно від регіону оголошують ціни попиту в діапазоні 4150–5050 грн/тонну. При цьому кількість пропозицій залишається обмеженою. 

     Гривневі ціни в портах знаходяться в діапазоні 4800–5350 грн/тонну залежно від порту.

     Ціни попиту в портах з вівторка зросли на 1–2 USD / тонну  і сягають у деяких випадках 163–165 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Невелика кількість пропозицій та високий попит з боку імпортерів будуть надалі надавати підтримку цінам.

Графік середніх цін на кукурудзу