Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Активність на ринку старого врожаю залишалася мінімальною, при цьому ціни в більшості випадків знижувалися в середньому на 50–100 грн/тонну. Винятком виступали поодинокі переробники, які потребували поповнення запасів зернової та оголошували максимальні ціни – 5950–6200 грн/тонну залежно від регіону.

     Ринок продовольчої пшениці нового врожаю характеризувався переважно знижувальними ціновими напрямами, що було обумовлено відповідними тенденціями на біржових ринках.

     Валютні ціни на зернову в глибоководних портах озвучувалися в діапазоні 180–187 USD/тонну, СРТ-порт, що в середньому на 2 USD/тонну нижче рівня минулого четверга. Гривневі ціни в глибоководних портах суттєво не коригувалися й озвучувалися не вище 5800 грн/тонну, СРТ-порт.

 

Прогнози 

  • Знижувальні цінові тенденції на зовнішньому ринку, а також надходження на ринок партій зернової врожаю 2020 року відповідно впливатимуть на ціни.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Для ринку фуражної пшениці характерні знижувальні цінові тенденції, що обумовлено відповідними напрямами на ринку продовольчої зернової.

     Валютні ціни попиту на зернову в глибоководних портах перебували в межах 169–175 USD/тонну, СРТ-порт, що демонструє зниження з минулого четверга в середньому на 5 USD/тонну.

     Діапазон гривневих цін у малих портах знизився в середньому на 100 грн/тонну і за підсумками дня знаходиться в межах 5300–5550 грн/тонну, СРТ-порт.

 

Прогнози 

  • Передумов для зростання цін у короткостроковій перспективі не спостерігається.
  • Збільшення кількості пропозицій зернової нового врожаю буде впливати на ціни.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     Активність на ринку врожаю 2019 року помітно зменшилася з минулого четверга. Ціни покупців знизилися в середньому на 100–200 грн/тонну і озвучувалися не вище 5050 грн/тонну, СРТ-підприємство. Основна частина переробних підприємств планують відновити активну закупівельну діяльність з надходженням на ринок пропозицій зернової врожаю 2020 року.

     Гривневі ціни на новий врожай в малих портах озвучуються в діапазоні 4850–5000 грн/тонну та до 5300 грн/тонну, СРТ-порт (глибоководний).

 

Прогнози 

  • Надходження на ринок зернового нового врожаю буде сприяти зниженню цін.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції 

     Ринок кукурудзи залишався порівняно стабільним з минулого четверга. Ціни переробних підприємств продовжують озвучуватися в межах 4750–5350 грн/тонну, СРТ-підприємство.

     Валютні ціни на новий врожай в глибоководних портах озвучуються в межах 147–150 USD/тонну, СРТ-порт. Гривневі – 4800–5100 грн/тонну, СРТ-порт (глибоководний).

     У малих портах діапазон валютних цін за підсумками дня не перевищує 146 USD/тонну на зернову врожаю 2020 року, СРТ-порт. Гривневі ціни в малих портах знаходяться в межах 4600–4700 грн/тонну, СРТ-порт.    

 

Прогнози

  • Біржові ринки демонструють зниження, що в короткостроковій перспективі може відповідно впливати на український ринок.