Продовольча пшениця
Ринкові тенденції
За підсумками поточного дня на біржових ринках спостерігається зниження цін попиту на продовольчу пшеницю. Водночас високий попит на зернову на тлі невисокої пропозиції не допускає стрімкого зниження цін і продовжує підтримувати їх на досить високому рівні.
Переробні підприємства, незважаючи на невисоку кількість пропозицій зернової, вважали за краще не підвищувати ціни, а в деяких випадках навіть знижували їх максимальні позначки. Так, на сьогодні ціни попиту на умовах поставки СРТ-підприємство озвучуються не вище 6500 грн/тонну, тобто максимальні позначки знизилися в середньому на 50–100 грн/тонну.
Валютні ціни в портах під впливом відповідних тенденцій на зовнішньому ринку знизилися на 1–2 USD/тонну, СРТ-порт, і становлять 200–207 USD/тонну.
Гривневі ціни на продовольчу пшеницю в портах знизилися в середньому на 50–100 грн/тонну, чому чимало сприяв валютний фактор, і знаходяться в межах 6450–6600 грн/тонну, СРТ-порт.
Прогнози
- Фактори, що впливають на розвиток цінової динаміки, досить неоднозначні. Ринок нафти, який протягом певного періоду демонструє знижувальні тенденції, відповідно впливає на товарні ринки. З іншого боку, несприятливі погодні умови (Україна, Росія, країни ЄС) сприяють зміцненню цін на пшеницю нового врожаю.

Фуражна пшениця
Ринкові тенденції
На ринку фуражної пшениці спостерігається зниження валютних цін попиту.
Переробні підприємства в більшості своїй не переглядали закупівельні ціни на фуражну пшеницю і озвучували їх не вище 6300 грн/тонну, СРТ-підприємство.
Максимальні відмітки валютних цін попиту знизилися в середньому на 2 USD/тонну, при цьому робочий діапазон за підсумками дня становить 196–204 USD/тонну, СРТ-порт.
Цінові тенденції на зернову в портах у гривневому еквіваленті не мають чіткої спрямованості. Як правило, кількість пропозицій зернової, необхідність у закупівлях і валютний фактори виступали визначальними під час формування рівнів цін. Так, трейдери декларували закупівлі за цінами в межах 6200–6500 грн/тонну (СРТ-порт).
Прогнози
- Розвиток цінової ситуації на ринку фуражної пшениці буде визначатися залежно від цінових тенденцій на ринку продовольчої пшениці (з великою ймовірністю можна говорити про коригування цін у бік зниження).

Фуражний ячмінь
Ринкові тенденції
У цілому ринок фуражного ячменю можна охарактеризувати як найбільш стабільний у ціновому плані.
Переробний сектор повідомляв про достатні запаси зернової, через що зберігав ціни попиту в раніше сформованих діапазонах – 4100–5000 грн/тонну залежно від регіону.
Валютні ціни попиту продовжували озвучуватися в діапазоні 160–162 USD/тонну (СРТ-порт).
Гривневі ціни у портах також залишалися порівняно стабільними і знаходилися в межах 4900–5150 грн/тонну.
Прогнози
- Помірний попит і невисока кількість пропозицій зернової будуть зберігатися. Проте не виключено деяке зниження максимальних цін, зважаючи на наявність необхідних запасів зернової, як у експортоорієнтованих компаній, так і в переробних підприємств.
Фуражна кукурудза
Ринкові тенденції
На ринку фуражної кукурудзи ціни продовжували знижуватися. При цьому кількість пропозицій кукурудзи, в тому числі й великотоннажних партій, залишалася невисокою.
З вівторка, 21 квітня, ціни попиту переробників знизилися на 150–200 грн/тонну (СРТ-підприємство). Під впливом світових тенденцій валютні ціни на українську зернову знижувалися. За звітний період зниження в середньому склало 2 USD/тонну, СРТ-порт. За підсумками сьогоднішнього дня діапазон цін попиту в глибоководних портах становить 160–168 USD/тонну.
Гривневі ціни в портах знизилися на 50–150 грн/тонну і не перевищують 5500 грн/тонну, СРТ-порт (глибоководні порти), і 5350–5400 грн/тонну, Миколаїв.
Прогнози
- Знижувальні цінові тенденції будуть домінувати на ринку фуражної кукурудзи.
