Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції

 

     На ринку продовольчої пшениці спостерігалися цінові тенденції різної спрямованості. Біржові ціни на зернову зміцнилися через побоювання щодо врожаю пшениці в Чорноморському регіоні. Водночас валютні ціни експортоорієнтованих компаній в українських портах суттєвих змін не зазнали.

     Зниження конкуренції з боку експортерів сприяло деякою мірою збільшенню кількості пропозицій. Мінімальні позначки цін попиту переробних підприємств знизилися на 300–350 грн/тонну, і ціни озвучуються в діапазоні 5400–6300 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.

     Валютні ціни в портах зберігаються в межах вівторка – 195–202 USD/тонну, СРТ-порт.

     Гривневі ціни в портах знизилися в середньому на 50 грн/тонну, до 6150–6450 грн/тонну, залежно від порту.

 

Прогнози 

  • Не виключено подальше поступове збільшення пропозицій зернової, що сприятиме зниженню цін.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції

 

     На ринку фуражної пшениці спостерігалося зниження активності закупівельної діяльності, що було обумовлено наявністю необхідних обсягів зернової в основній частині переробних підприємств і частині експортних компаній.

     Ціни переробних і тваринницьких підприємств знизилися в середньому на 100 грн/тонну і знаходяться в межах 5350–6150 грн/тонну, СРТ-підприємство.

     Валютні ціни, що озвучуються експортерами, зберігаються в раніше сформованому діапазоні 190–197 USD/тонну, СРТ-порт. У деяких випадках фіксуються ціни на рівні 198 USD/тонну, СРТ-порт.

     Гривневі ціни компаній озвучуються в межах 6000–6400 грн/тонну залежно від порту.       

 

Прогнози 

  • Скорочення обсягів закупівель переробними підприємствами та експортерами, на тлі помірної кількості пропозицій, сприятиме зниженню цін.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції

 

     У цілому на ринку зберігалися раніше сформовані цінові тенденції та помірна торговельна активність. Водночас частина продавців зернових повідомляла про зростання відпускних цін на фуражний ячмінь.

     Переробні підприємства, які потребували у поповненні запасів зернової, змушені були коригувати ціни попиту. Всі зміни відбувалися в межах цінового діапазону, сформованого раніше, – 4150–4950 грн/тонну.

     Цінові діапазони в портах суттєвих змін з вівторка не зазнали – 160–165 USD/тонну і не вище 5300 грн/тонну, СРТ-порт.          

              

Прогнози 

  • Кількість пропозицій зернової буде поступово знижатися.
  • Ціни будуть варіюватися в раніше сформованих діапазонах.

 

 Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції

    

     Ціни на фуражну кукурудзу з вівторка зміцнилися. Даний факт був обумовлений високим попитом на зернову, при цьому кількість пропозицій оцінювалася як невисока.     

     Ціни переробних підприємств з урахуванням вартості доставки не перевищують 5350 грн/тонну. Валютні ціни зміцнилися в середньому на 1–2 USD/тонну і знаходяться в межах 160–171 USD/тонну, СРТ-порт.

     Гривневі ціни зросли в середньому на 50 грн/тонну і перебувають в діапазоні 5200–5450 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Ціни надалі зростатимуть, враховуючи високий попит на зернову.