Продовольча пшениця
Ринкові тенденції
На ринку продовольчої пшениці зберігається високий попит, який сприяє збереженню цін на досить високих рівнях, а в деяких випадках навіть їх зростанню.
Невелика кількість пропозицій зернової на тлі жорсткої конкуренції з боку покупців стимулює переробні підприємства до перегляду цін у бік підвищення. Так, з минулого четверга ціни попиту збільшилися в середньому на 100 грн/тонну і знаходяться в межах 5700–6600 грн/тонну, СРТ-підприємство.
Попит з боку експортоорієнтованих компаній зберігається досить високим, водночас ціни попиту порівняно стабільні й не перевищують 210 USD/тонну, СРТ-порт.
Гривневі ціни в портах зросли з минулого четверга в середньому на 50 грн/тонну. Діапазон цін попиту на умовах поставки СРТ-порт на сьогодні становить 6500–6600 грн/тонну залежно від порту.
Прогнози
- Високий попит на зернову з боку імпортерів, а також погодні ризики, які впливають на новий урожай, сприятимуть збереженню підвищувальних цінових тенденцій.

Фуражна пшениця
Ринкові тенденції
Підвищувальні цінові тенденції, які спостерігаються на біржових ринках фуражної кукурудзи, продовжують впливати на формування цін. Крім того, обмежена кількість пропозицій зернової на тлі стабільного попиту відповідно впливають на цінову політику на ринку фуражної пшениці.
Тваринницькі підприємства в умовах необхідності формування запасів сировини змушені підвищувати ціни попиту. Так, з минулого четверга ціни покупців зросли в середньому на 50 грн/тонну і на сьогодні діапазон закупівельних цін становить 5400–6300 грн/тонну, СРТ-підприємство.
Валютні ціни попиту, незважаючи на стабільний попит і зростання цін на зовнішньому ринку, незначно зросли – на 1 USD/тонну (з четверга 16 квітня) – і не перевищують на сьогодні 207 USD/тонну, СРТ-порт.
Діапазон гривневих цін у портах трохи знизився – 6300–6450 грн/тонну – переважно за рахунок незначного зниження валютних цін, а також укріплення гривні.
Прогнози
- Високий попит на зернову з боку імпортерів буде сприяти збереженню попиту на високому рівні.

Фуражний ячмінь
Ринкові тенденції
На ринку фуражного ячменю зберігалося незначне зростання цін попиту/пропозиції. Даний факт був обумовлений збільшеним попитом на зернову з боку експортоорієнтованих компаній, які підвищували ціни попиту з метою залучити необхідні обсяги зернової. Переробні підприємства, своєю чергою, змушені були зберігати конкурентний рівень цін і підвищували їх.
Так, переробні підприємства з минулого тижня збільшили ціни попиту на 100 грн/тонну і озвучували їх у межах 4100–5000 грн/тонну, СРТ-підприємство, залежно від регіону й обсягу закуповуваної партії.
Валютні ціни в портах, як і на минулому тижні, не перевищували 162 USD/тонну.
Гривневі ціни в портах зміцнилися на 50 грн/тонну. Діапазон цін попиту на базисі поставки СРТ-порт становить 4900–5150 грн/тонну.
Прогнози
- На ринку будуть зберігатися раніше сформовані тенденції, а саме обмежена пропозиція зернової та помірний попит на неї надаватимуть підтримку цінам.
Фуражна кукурудза
Ринкові тенденції
Ціни на фуражну кукурудзу на світовому ринку продовжували знижуватися, що знаходило відображення в цінах на українську зернову.
Переробні підприємства в більшості своїй озвучували ціни попиту, як і раніше, не вище 5400 грн/тонну з урахуванням вартості доставки. Водночас окремі комбікормові й тваринницькі підприємства, які раніше озвучували мінімальні ціни попиту, повідомляли про їх незначне підвищення в середньому на 50 грн/тонну.
Рівень цін попиту в портах залишається досить стабільним – 157–168 USD/тонну залежно від порту.
Гривневі ціни в портах дещо знизилися (не більше ніж на 50 грн/тонну), що було обумовлено відповідними тенденціями на зовнішньому ринку, а також зміцненням національної валюти щодо долара. Ціни попиту в портах на сьогодні не перевищують 5500–5530 грн/тонну.
Прогнози
- Збереження понижувальних тенденцій на біржовому ринку продовжуватиме впливати на формування цін на українську зернову.
