Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції        

     З вівторка на ринку продовольчої пшениці переважали підвищувальні цінові тенденції. Високий попит на зернову з боку імпортерів, який деякою мірою був обумовлений обмеженою пропозицією російської пшениці, яка, своєю чергою, ще й зросла в ціні, надавав підтримку валютним цінам.

     Переробні підприємства в умовах недостатньої кількості пропозицій зернової необхідної якості змушені були підвищувати ціни. Так, на умовах поставки СРТ-підприємство з вівторка ціни покупців зросли в середньому на 100–150 грн/тонну і озвучуються в діапазоні 5700–6550 грн/тонну. При цьому кількість пропозицій залишається обмеженою.

     Валютні ціни в портах з вівторка зміцнилися в середньому на 1–2 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 202–208 USD/тонну СРТ-порт.

     Гривневі ціни в портах також зросли з вівторка, 14 квітня, в середньому на 50 грн/тонну і на сьогодні озвучуються компаніями в межах 6450–6650 грн/тонну СРТ-порт (глибоководні).   

 

Прогнози 

  • Не виключено коригування цін у бік зниження, що буде обумовлено знижувальними ціновими тенденціями на біржових ринках.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції           

     Ціни на фуражну пшеницю продовжують зміцнюватися, що обумовлено відповідними тенденціями на ринку продовольчої зернової. Крім того, попит на фуражну пшеницю залишається досить стабільним, при цьому кількість пропозицій зернової зберігається обмеженою. Девальвація національної валюти підтримує гривневі ціни. Такі обставини змушують покупців підвищувати ціни.

     Переробні підприємства підвищили ціни попиту і декларують їх не вище 6300 грн/тонну СРТ.

     Валютні ціни попиту в портах зросли на 1–2 USD/тонну і в більшості випадків не перевищують 206 USD/тонну СРТ-порт.

     Гривневі ціни в портах озвучуються в діапазоні 6200–6450 грн/тонну СРТ-порт, що свідчить про зростання максимальної позначки в середньому на 50–100 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Знижувальні цінові тенденції, які спостерігаються на зовнішньому ринку, відповідно впливатимуть на рівні валютних цін.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     На ринку фуражного ячменю з вівторка, 14 квітня, спостерігалося незначне зростання цін попиту, обумовлене, як правило, попитом на дану зернову. Водночас кількість пропозицій оцінювалася учасниками ринку як помірна.

     Переробні підприємства у своїй більшості ціни попиту не переглядали й озвучували їх у раніше сформованому діапазоні. Ціни переробних підприємств не перевищували 4900 грн/тонну.

     Валютні ціни в портах зросли на 1–2 і становлять 158–164 USD/тонну.

     Зростання гривневих цін у портах, крім зміцнення валютних, обумовлене ослабленням національної валюти. Діапазон цін попиту на умовах поставки СРТ-порт становить 4900–5100 грн/тонну. Також слід зазначити, що окремі компанії знижували ціни закупівель, мотивуючи це наявністю необхідних обсягів зернової.                                                                                                                                                                    

 

            Прогнози 

  • На ринку спостерігатиметься зниження цін, ініціатором якого будуть, як правило, компанії, які вже закривають свої експортні програми.

 

 Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції    

     Ослаблення національної валюти підтримувало гривневі ціни, які з вівторка, 14 квітня, демонструють незначне зниження.

     Переробні підприємства озвучували ціни попиту до 5400 грн/тонну.

     Валютні ціни в портах у більшості випадків не перевищували 170 USD/тонну. Водночас у межах діапазону спостерігалося зростання цін в середньому на 2 USD/тонну.

     Покупці в портах оголошували ціни попиту в межах 5250–5450 грн/тонну СРТ-порт.

 

Прогнози 

  • Світові тенденції зниження цін відповідно впливатимуть на ціни на українську зернову.