Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції         

     На ринку продовольчої пшениці зберігаються тенденції, сформовані тижнем раніше. Попит на зернову культуру з боку імпортерів зберігається на досить високому рівні, що сприяє зміцненню цін.

     Переробні підприємства, які потребували поповнення сировинних запасів зернової відповідної якості, підвищили ціни попиту з минулого четверга в середньому на 50 грн/тонну. На сьогодні діапазон цін попиту переробних підприємств становить 5650–6400 грн/тонну СРТ-підприємство.         

     Валютні ціни попиту під впливом кон’юнктури світового ринку зросли на 3–5 USD/тонну. Нині ціни попиту в глибоководних портах знаходяться в діапазоні 200–205 USD/тонну.

     Високий попит на продовольчу пшеницю на тлі обмеженої кількості пропозицій сприяв підвищенню цін експортоорієнтованими компаніями в середньому на 50–100 грн/тонну. Так, до кінця дня ціни попиту на базисі поставки СРТ-порт озвучуються в межах 6400–6650 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Високий попит на українську зернову на зовнішньому ринку на тлі обмеженої пропозиції зернової загалом і української зокрема сприятиме зміцненню цін попиту.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції           

     Тенденції зниження цін, які спостерігалися на ринку фуражної пшениці на минулому тижні, змінилися на кардинально протилежні, тобто розпочалося підвищення цін. Даний факт обумовлений тим, що низка покупців за браком пропозицій зернової продовольчої якості змушені купувати і фуражну пшеницю.

     Валютні ціни попиту з минулого тижня зросли в середньому на 5–6 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 195–201 USD/тонну.

     Гривневі ціни під впливом зростання валютних цін також зміцнилися і озвучуються в межах 6200–6350 грн/тонну.     

 

Прогнози 

  • Розвиток цінової ситуації багато в чому буде визначатися тенденціями на ринку продовольчої пшениці. Беручи до уваги високий попит на зернову і невисоку пропозицію пшениці як продовольчої якості, так і фуражу, ймовірне подальше зміцнення цін.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     У цілому на ринку фуражного ячменю зберігалася порівняло стабільна цінова ситуація за винятком окремих випадків коригування цін у бік підвищення.

     Більшість переробних підприємств озвучували ціни попиту в раніше сформованому діапазоні – 4700–4900 грн/тонну (СРТ).

     Гривневі ціни в портах, як правило, залишалися в межах 4900–5050 грн/тонну, СРТ-порт. Валютні ціни попиту зросли на 2 USD/тонну і не перевищували 161 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • На ринку фуражного ячменю зберігатимуться раніше сформовані цінові тенденції.

 

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції    

     На ринку фуражної кукурудзи спостерігалися цінові тенденції різної спрямованості.

     Деякі переробні підприємства повідомляли про підвищення мінімальних цін попиту на 50 грн/тонну. Так, діапазон цін попиту становить 4500–5350 грн/тонну з урахуванням вартості доставки на підприємство.

     Гривневі ціни в портах озвучувалися в діапазоні 5200–5450 грн/тонну, при цьому окремі компанії знижували ціни, інші ж підвищували їх (на 50 грн/тонну), що було обумовлено потребами в закупівлі.

     Валютні ціни попиту в більшості випадків не перевищували 170 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Високий попит на зернову з боку імпортерів відповідно впливатиме на цінові тенденції.