Продовольча пшениця

 

     Ринкові тенденції 

     З минулого четверга на ринку продовольчої пшениці суттєвих цінових коливань не спостерігається. Переробні підприємства, які продовжують закупівельну діяльність, повідомляють, що основна частина закупівель здійснюється за максимальними і близьким до них цінами. При цьому зазначали, що сезонного збільшення пропозицій зернової не спостерігають. Багато переробних підприємств мають у наявності запаси зернової та зосереджені на формуванні цін на пшеницю нового врожаю. Так, діапазон цін, як і тижнем раніше, становить 5100–6300 грн/тонну, СРТ-підприємство.

     Валютні ціни в портах також суттєво не змінилися і знаходяться в межах 195–202 USD/тонну і не вище 6400 грн/тонну, СРТ-порт.

     Побоювання з приводу впливу погодних умов на врожай 2020 року продовжують надавати підтримку цінам на врожай 2020 року.

    

     Прогнози 

  • Не виключено зниження цін на зернову врожаю 2019 року.
  • Активність торговельної діяльності залишатиметься невисокою.

 

Фуражна пшениця

 

     Ринкові тенденції 

     На ринку фуражної пшениці зберігається обмежена кількість пропозицій у цілому і великотоннажних партій особливо. Даний факт сприяв збереженню цін попиту на колишніх рівнях.

     Ціни переробних підприємств знаходяться в межах 4650–6150 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.

     У портах діапазон валютних цін залишається без особливих коригувань з минулого тижня – 195–198 USD/тонну.

     Гривневі ціни озвучуються до 6300 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.

 

     Прогнози 

  • Невисока торговельна активність і порівняна стабільність цін будуть зберігатися на ринку.

 

Фуражний ячмінь

 

     Ринкові тенденції 

     Торговельна активність на ринку надалі знижувалася, що було обумовлено сезонним фактором. Закупівельну діяльність продовжувала невелика кількість підприємств. При цьому діапазони закупівельних цін у більшості випадків залишалися незмінними.

     Активність торговельно-закупівельної діяльності в портах також оцінювалася як помірна. Компанії продовжували озвучувати ціни на рівнях минулого четверга – 160–165 USD/тонну і не вище 5350 грн/тонну, СРТ-порт.     

                  

     Прогнози 

  • Цінова ситуація буде залишатися порівняно стабільною. 

 

Фуражна кукурудза

 

     Ринкові тенденції 

     Невисока кількість пропозицій зернової та високий попит на неї сприяли подальшому зростанню мінімальних рівнів закупівельних цін, які з минулого четверга зросли до 4750 грн/тонну. При цьому максимальні позначки залишаються порівняно стабільними і не перевищують 5350 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.

     Валютні ціни в портах зросли незначно, в середньому на 1 USD/тонну, і діапазон цін варіюється в межах 163–174 USD/тонну, СРТ-порт.

     Гривневі ціни в портах озвучуються компаніями не вище 5500 грн/тонну, СРТ-порт.

 

     Прогнози

  • Не виключено зниження цін на врожай 2019 року, зважаючи на зниження попиту імпортерів і високу конкуренцію на світовому ринку.