Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції        

     Ціни на продовольчу пшеницю з вівторка, 7 квітня, суттєвих змін не зазнали. Баланс цін зберігається здебільшого за рахунок високого попиту на пшеницю продовольчої якості на зовнішньому і, відповідно, на внутрішньому ринках. Кількість пропозицій зернової необхідної якості залишається обмеженим.

     Валютні ціни попиту на базисі поставки СРТ-порт знаходяться в раніше озвучених межах 195–203 USD/тонну. Водночас слід зазначити, що окремі компанії повідомляли про зростання цін у середньому на 2 USD/тонну, при цьому всі зміни відбувалися в межах озвученого діапазону.

     Максимальні відмітки гривневих цін попиту на базисі поставки СРТ-порт знизилися з вівторка, 7 квітня, в середньому на 100–150 грн/тонну і на сьогодні у більшості випадків не перевищують 6400 грн/тонну.     

 

Прогнози 

  • Обмежена кількість пропозицій зернової на тлі стабільного попиту на неї буде підтримувати ціни у порівняно стабільному стані.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції               

     На ринку фуражної пшениці спостерігалося зниження цін, що було обумовлено деяким зниженням попиту на неї.

     Валютні ціни попиту в портах на базисі поставки СРТ-порт знизилися незначним чином – 1–2 USD/тонну – і становлять 190–197 USD/тонну.

     Максимальні гривневі ціни знизилися в середньому на 80 грн/тонну і найчастіше не перевищують 6250 грн/тонну СРТ-порт.

 

Прогнози 

  • Подальше зниження валютних цін у портах відповідно впливатиме на формування рівнів гривневих цін на базисі СРТ-порт.
  • Крім того, ситуація на ринку національної валюти визначатиме темпи зниження цін.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     На ринку фуражного ячменю спостерігалося зниження цін попиту переробними підприємствами, які мали певні запаси зернової та не вважали за доцільне підвищувати ціни попиту. З вівторка, 7 квітня, зниження цін відбулося в середньому на 50–70 грн/тонну СРТ-підприємство. Так, ціни попиту переробних підприємств у більшості випадків не перевищували 4700–4850 грн/тонну залежно від регіону.

     У портах спостерігалося незначне коригування цін у бік зниження в середньому на 50 грн/тонну. Так, діапазон цін знаходиться в межах 4900–5000 грн/тонну.

     Валютні ціни, як і раніше, не перевищують 159 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Невисокий попит на зернову впливатиме на формування рівнів цін попиту.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції    

     Загалом тенденції, які спостерігалися на ринку кукурудзи, можна охарактеризувати як знижувальні (для гривневих цін). Водночас темпи зниження цін не дуже високі.

     Проте валютні ціни за рахунок збереження попиту на зернову з боку окремих компаній залишаються порівняно стабільними й знаходяться в межах цінового діапазону вівторка, 7 квітня, – 160–168 USD/тонну.

     На базисі поставки СРТ-порт гривневі ціни знизилися на 50–70 грн/тонну і знаходяться в межах 5100–5520 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Високий попит на зернову має всі шанси вплинути на темпи підвищення цін попиту окремими покупцями.