Продовольча пшениця
Ринкові тенденції
З минулого четверга, 2 квітня, як очікувалося, темпи зростання цін знизилися, а в деяких випадках зростання цін призупинилося.
При цьому охарактеризувати цінову ситуацію однозначно складно. З одного боку, попит на українську зернову в імпортерів залишався досить високим, що надавало підтримку цінам. З іншого боку, зміцнення національної валюти сприяло збереженню гривневих цін окремими компаніями на раніше озвучених рівнях, спостерігалося зниження максимального рівня цін попиту.
Переробні підприємства підвищували ціни попиту в разі гострої потреби поповнення сировинних запасів, при цьому ціни попиту найчастіше не перевищували 6500/тонну СРТ-підприємство.
Валютні ціни попиту в портах у більшості випадків залишалися в раніше сформованих межах, окремі компанії підвищували їх у середньому на 2 USD/тонну, при цьому ціни попиту не перевищували 205 USD/тонну СРТ-порт.
Гривневі ціни попиту в портах піддавалися коригуванню. Окремі компанії повідомляли про зниження цін попиту в середньому на 100–150 грн/тонну, при цьому зниження відбувалися в раніше сформованому діапазоні. За підсумками дня, ціни покупців не перевищують 6300–6400 грн/тонну СРТ-порт.
Прогнози
- Подальше зміцнення національної валюти відповідно впливатиме на формування рівня цін переробних підприємств і експортерів.

Фуражна пшениця
Ринкові тенденції
Стабільний попит на фуражну пшеницю на тлі обмеженої кількості пропозицій надавав підтримку цінам. Водночас зміцнення гривні сприяло зниженню гривневих цін окремими компаніями.
На сьогодні ціни попиту на базисі поставки СРТ-порт знаходяться, як правило, в межах 6000–6100 грн/тонну залежно від порту. Зазначимо, що до кінця минулого тижня ціни попиту досягали 6400 грн/тонну.
Діапазон валютних цін у портах досить широкий і залежить від низки факторів. Основна частина компаній, які ведуть активну закупівельну діяльність, озвучують ціни в межах попереднього тижня – 190–199 USD/тонну.
Прогнози
- Не виключено деяке зниження цін, яке буде обумовлено зниженням цін на зовнішньому ринку. Зміцнення національної валюти також буде відповідно впливати.
- Обмежена кількість пропозицій зернової може продовжувати надавати підтримку цінам.

Фуражний ячмінь
Ринкові тенденції
На ринку фуражного ячменю зберігається відносно стабільна цінова ситуація. Кількість пропозицій зернової зберігається на низькому рівні, при цьому попит характеризується як помірний.
Діапазон цін попиту з боку переробних підприємств спостерігається за цінами в діапазоні 4300–5050 грн/тонну.
У портах ціни попиту не перевищують 5050 грн/тонну. Валютні ціни в портах знизились з минулого четверга в середньому на 2 USD/тонну і не перевищують 160 USD/тонну.
Прогнози
- Подальше укріплення гривні впливатиме на ціни, тобто сприятиме їх зниженню.

Фуражна кукурудза
Ринкові тенденції
Зниження цін на кукурудзу на зовнішньому ринку зберігається. Гривневі та валютні ціни на зернову в Україні мають різноспрямовані цінові тенденції залежно від терміновості закупівель, порту й інших чинників. Водночас у цілому на ринку помітні знижувальні цінові тенденції.
На сьогодні гривневі ціни покупців у портах, як правило, не перевищують 5550 грн/тонну, що в середньому на 50 грн/тонну нижче рівня кінця минулого тижня.
Максимальний рівень валютних цін у портах знизився в середньому на 1 USD/тонну. Ціни покупців залежно від порту не перевищують найчастіше 170 USD/тонну.
Прогнози
- Збереження понижувальних тенденцій на зовнішньому ринку буде впливати на ціни на українську зернову.
