Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції        

     На ринку продовольчої пшениці зберігаються підвищувальні цінові тенденції, при цьому темпи зростання цін з вівторка, 31 березня, дещо знизилися. Кількість пропозицій продовольчої пшениці зберігається невисокою.

     Так, ціни переробних підприємств з вівторка зросли в середньому на 50–70 грн/тонну і знаходяться в діапазоні 5600–6300 грн/тонну з урахуванням вартості доставки зернової на підприємство.

     Зацікавленість до закупівель продовольчої пшениці в портах залишається досить високою, що сприяє підвищенню як валютних, так і гривневих цін на умовах поставки СРТ-порт. Валютні ціни попиту на зернову з вівторка зросли на 4–6 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 197–203 USD/тонну (глибоководні порти).

     Гривневі ціни, зважаючи на підвищення валютних цін і невисоку кількість пропозицій, зросли в середньому на 50–100 грн/тонну залежно від порту і на сьогодні знаходяться в межах 6400–6550 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Ситуація на зовнішньому ринку продовжуватиме впливати на цінові тенденції. У короткостроковій перспективі не виключено зниження темпів зростання цін попиту.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Комбікормові та тваринницькі підприємства продовжують виявляти стабільну зацікавленість до закупівель зернової, що на тлі невисокої кількості пропозицій надає додаткову підтримку цінам.

     Ціни попиту переробних підприємств досягають 6200 грн/тонну (СРТ). Максимальні ціни характерні, як правило, для підприємств південних областей: 5500–6200 грн/тонну.

     Ціни попиту в портах підвищували переважно ті компанії, які раніше декларували мінімальні та близькі до них ціни. На сьогодні ціни попиту оголошуються до 6400 грн/тонну СРТ.

     Експортноорієнтовані компанії озвучують ціни попиту в діапазоні 190–198 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Попит на зернову буде зберігатися на високому рівні, при цьому валютні ціни попиту продовжуватимуть підвищуватися під впливом таких чинників, як стабільний попит на тлі невисокої пропозиції.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     Суттєвої активності на ринку фуражного ячменю з вівторка не спостерігається.

     Деякі покупці підвищують ціни попиту в середньому на 50–70 грн/тонну для залучення необхідних партій зернової. Попит з боку переробних підприємств спостерігається за цінами в діапазоні 4300–5250 грн/тонну залежно від регіону й обсягу партії.

     У портах ціни попиту не перевищують 5100 грн/тонну. Валютні ціни в портах залишаються практично без змін – 156–157 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Кількість пропозицій зернової буде знижуватися, при цьому ціни мають всі шанси зберігатися в межах, які склалися на сьогодні, у випадку стабілізації курсу долара щодо національної валюти.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції    

     Темпи зростання цін на фуражну кукурудзу трохи знизилися, при цьому попит на зернову зберігається досить високим. Негативний вплив на український ринок кукурудзи надає зниження цін на Чикаго, яке стало наслідком опублікованого у вівторок, 2 квітня, прогнозу USDA про посівні площі під новий урожай в США (прогнозоване збільшення посівних площ значно перевищило очікування учасників ринку).

     Валютні ціни попиту в портах зросли в середньому на 1–2 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 165–168 USD/тонну. Гривневі ціни в портах найчастіше не перевищують 5500 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Зовнішні фактори будуть впливати на формування рівня цін у портах і внутрішньому ринку.