
Продовольча пшениця
Ринкові тенденції
На 11 січня, ціни попиту на українську пшеницю 2 класу CPT-порт у глибоководних портах у доларовому еквіваленті збільшились на $2/тонну проти п’ятниці – до $313/тонну, а 3 класу на $1/тонну – до $311/тонну. У гривневому еквіваленті попит на пшеницю 3 та 2 класів становив 9700 та 9750 грн/тонну CPT-порт. CPT ціни зростають на фоні завершення зимових свят та збільшення попиту. З початку сезону та станом на 10 січня Україна експортувала 16,1 млн. тонн пшениці, що становить 66% від прогнозу WASDE. Торгівельна активність обмежена напередодні звіту USDA, який очікується 12 січня.

Прогнози
- Турецький TMO оголосив про тендер на 335 тис. тонн пшениці з постачанням у період з 10 лютого по 10 березня, який відбудеться 18 січня. Засуха на півдні США, яка може погіршити стан озимої пшениці, також виступає фактором підтримки цін на світових біржах.
Фуражна пшениця
Ринкові тенденції
На експортному ринку фуражної пшениці ціни попиту CPT зросли за рахунок укріплення сусідніх ринків.

Прогнози
- Подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.
Фуражна кукурудза
Ринкові тенденції
На 11 січня, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти збільшилися у доларову еквіваленті проти п’ятниці на $2/тонну – до $267/тонну. Відзначалась активізація попиту зі сторони Китаю. Ринкові оператори очікують подальшого росту цін після звіту WASDE, який буде опубліковано 12 січня.

Прогнози
- Сonab знизив прогноз врожаю кукурудзи 2021/22 у Бразилії на 4,2 млн. тонн у місяць – до 112,9 млн. тонн. Нагадуємо, що AgRural прогнозує 114,4 млн. тонн, StoneX – 117,5 млн. тонн, тоді як грудневий USDA – 118 млн. тонн. З’явилась інформація, що в Бразилії очікується покращення погодних умов протягом тижня, тоді як Аргентина зазнає погіршення засухи.
Фуражний ячмінь
Ринкові тенденції
На 11 січня, у глибоководних портах України ціни попиту на ячмінь на умовах CPT-порт залишились на рівні п’ятниці. Обмежена пропозиція українського ячменю стримує падіння.

Прогнози
- Розвиток цін буде залежати від подальшого попиту зі сторони імпортерів та розвитку сусідніх ринків. У той час як обмежена пропозиція може надавати подальшу підтримку.