Спеціально для obozrevatel.com коментарі операційного директора компанії G.R. Agro, Ремпен А. з приводу збільшення вартості газу і перспектив рентабельності елеваторних послуг в умовах енергетичної кризи.

Високі тарифи на газ не єдина проблема. Далеко не кожен постачальник в умовах, що склалися погоджується постачати блакитне паливо бізнесу. Наприклад, у Дніпропетровській області, було всього три варіанти, і користуватися можна тільки тим газом, за який вже заплатили (збільшити обсяг НЕ вийде).

“Ми поки стримуємо ціни на сушку на елеваторах, просто щоб сільгоспвиробники мали можливість працювати. Просто не можна було б зупинитися або підняти ціни. Зараз сезон соняшнику, кукурудзи. Тоді залишились би без соняшникової олії та крохмалю … Ситуація для нас дуже гнітюча. Це може стати катастрофою, сушити можемо тільки газом. Є в країні елеватори, які працюють на альтернативних джерелах енергії. Але їх дуже мало, може бути 15-20% від загальної кількості, тому що вони технологічно складніші “, – пояснює Ремпен А.

І якщо простий українець може змінити постачальника газу за лічені дні, то в компанії вся процедура може зайняти місяці. Наразі компанія G.R. Agro отримала пропозицію купувати газ у жовтні за 38 грн /куб. У такій ситуації без підвищення тарифів для аграріїв на сушку зерна не обійтися. В результаті піднімуться ціни і на продукти харчування.

Повна версія статті за посиланням : https://clck.ru/Y2rJ8