Післяжнивне очищення зерна – дуже популярна послуга на елеваторах компанії G.R. Agro. Адже у свіжозібраному врожаї майже завжди присутні якісь сторонні домішки: непокірні бур’яни, кусочки насекомих, частинки статевої, листочків, стебел, а також дрібний шлак, пісок та інші непотрібні добавки. Обробка значно збільшує збереження зерна в цілості та помітно підвищує його якісні характеристики. Після неї врожай можна сміливо використовувати для фуражних, насіннєвих, технічних та харчових цілей.

Способи очищення зерна

Домішки із зерна необхідно ретельно видаляти. Інакше вирощений урожай не вдасться вигідно продати. Обробка – складний технологічний процес, який поділяється на кілька послідовних етапів:

  1. Попереднє очищення сільськогосподарських культур.
  2. Первинне очищення зерна.
  3. Вторинне (залишкове) очищення.

Попередня обробка – перший допоміжний етап. Грубе очищення є обов’язковим, якщо зерно на полі дуже засмічене і має високі показники вологості внаслідок високої вологості бур’янів. За допомогою цієї технології зерновий урожай «просушується» та позбавляється великої кількості домішок. Крім того, збільшується його сипкість.

Первинне очищення – видаляє максимальну кількість різноманітних домішок: від дрібних та легень до важких. Вся партія, що прибула, проходитиме очищення за різними фізичними характеристиками: товщиною, шириною та аеродинамікою. Внаслідок первинної обробки залишається лише несуттєва частина непотрібних домішок.

Вторинне (остаточне) очищення – ефективне приймання, найчастіше застосовується для зерна, яке планують використовувати як насіння.

Що потрібно для очищення?

Для очищення зерна обов’язково знадобиться високотехнологічне зерноочисне обладнання.

Для попередньої обробки необхідні наступні машини – такі, як скальператори, каменеуловлювачі, ворохоочисники та інші. Крім того, на цьому етапі використовують аеродинамічні сепаратори. Ці агрегати ефективно видаляють різноманітні сторонні домішки. Для легенів цілком достатньо очищення повітряним потоком, для важчих застосовують різноманітні решітки.

Для первинного очищення застосовують спеціальні повітряно-решітні сепаратори. Універсальність сепараторів полягає у виключенні травмування всіх видів зерна шляхом поступально коливальних рухів решіт. Для кожної культури та необхідного ступеня очищення підбирається свій типорозмір решіт.

Для вторинної обробки використовують повітряно-решітні машини складної конструкції. Вони дозволяють розділити весь матеріал по 4 фракціям: товарне зерно, фуражна продукція, великі та легкі домішки, статеві та інші дрібні відходи.

Сучасні універсальні зерноочисні машини здатні проводити всі операції з найменшими втратами та в результаті видавати правильно оброблені сільськогосподарські культури.

Переваги роботи з gr-agro.com

G.R. Agro – успішна компанія із багаторічним досвідом роботи. Всі прийняті нами рішення базуються на відточених процесах закупівлі та експорту, докладному аналізі ситуації на зерновому ринку, синхронізації дій усіх підрозділів. Ми безпосередньо співпрацюємо як із фермерами та невеликими приватними господарствами, так і з великими гравцями вітчизняного аграрного ринку.

Придбання високоякісного обладнання для очищення зернових є одним з основних завдань нашої професійної команди. Ми використовуємо лише потужну, сучасну насіння очисну техніку від світових виробників, розраховану на тривалу експлуатацію у складних умовах.