Європейський ринок

Нові максимуми для пшениці на Euronext. Світовий ринок напружений, а попит залишається високим, в тому числі на продукцію французького походження. Дійсно, попит на фуражну пшеницю залишається високим, оскільки в якості пункту призначення використовуються північні райони ЄС або Китай.
Грудневі ф’ючерси на пшеницю на Паризькій Euronext в п’ятницю виросли на 5,5 €/т до 276 €/т або 319,65 $/т. Кукурудза також продемонструвала зростання, чому сприяв сектор кормів для домашньої худоби.

На міжнародному ринку США продали 396 000 т сої за невідомими напрямками та 132 000 т в Китай. Пакистан не відповів на тендер на закупівлю 90 000 т пшениці.

FranceAgrimer оцінює експорт пшениці з Франції за межі ЄС в 9,6 млн тонн за всю поточну кампанію, що на +2 млн тонн більше в порівнянні з кампанією 2020/2021 року.

Посів пшениці у Франції проходить в хороших умовах завдяки дуже сприятливій погоді. Збирання кукурудзи також триває, але відстає від минулих років. За даними FranceAgrimer, до 11 жовтня було прибрано тільки 15% посівів кукурудзи в порівнянні з 7% тижнем раніше. Це набагато нижче 62% врожаю минулого року. До 11 жовтня засіяно 13% площ пшениці та 24% фуражного ячменю.

Збільшення виробничих витрат, в основному пов’язане з цінами на добрива для врожаю 2022 року, викликає багато питань про майбутній маркетинговому сезоні.

Наприкінці минулого тижня урожай ріпаку практично компенсував спад у попередні дні через зростання врожаю ріпаку.

Долар трохи виріс до 1,1580 стосовно євро і 71,00 щодо рубля. Нафта знову зростає і зараз в Нью-Йорку коштує 83,60 долара за барель.

Американський ринок

Ціни на пшеницю зросли під час закриття торгів у п’ятницю. USDA повідомила про продажі пшениці в розмірі 567 600 тонн за перший тиждень жовтня, що на 70% більше, ніж на попередньому тижні.

Фондові та товарні ринки США продовжують стрімко зростати, що сприяє спекулятивному підвищенню цін на пшеницю.
Пшеничні котирування в Чикаго протягом трьох днів після виходу звіту виросли на 2,2%, в Канзасі – на 3,3%, Міннеаполісі – на 2,4%.

Ринок підтримали дані з експортних продажів, які за тиждень зросли на 7% до 567,6 тис. т, хоча фактичний експорт зменшився на 10% до 458,9 тис. т. З початку сезону експортні продажі склали 12 млн т, що на 20% поступається відповідному торішньому показнику.

Грудневі ф’ючерси в США впали: на 3,4 $/т до 269,7 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго, на 4,68 $/т до 273,3 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас – Сіті, на 4,68 $/т до 356 $ / т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Грудневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на Чиказькій СВОТ з середи зросли на 2,8% до рекордних 330 $/т, що підтримало ціни на пшеницю в Росії.

Ціни на сою в США знову зростають, попри зниження обсягів перероблення у вересні та зростання запасів нафти.

Ціни на кукурудзу також відновилися після декількох тижнів слабкості.

Ціни на енергоносії залишаються основною підтримкою для всіх сільськогосподарських і несільськогосподарських товарів.

У п’ятницю фонди були нетто – покупцями 7 500 лотів кукурудзи, 6 000 лотів сої та 6 500 лотів пшениці.

Чорноморський ринок

У басейні Чорного моря в п’ятницю ціни на пшеницю виросли як в Росії, так і на Україні, в основному слідом за іншими ринками. Фізична активність знизилася через державне свято.

Експортні ціни на російську пшеницю з протеїном 12,5% зросли до 310-320 $/т FOB. Пакистан скасував тендер із закупівлі пшениці після того, як ціни пропозицій на ньому досягли рівня 388-400 $/т C&F.  
В Україні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю продовжують зростати на тлі обмеженої пропозиції з боку виробників, які займаються прибиранням пізніх культур і сівбою озимих.

Суха погода в Україні та Росії, яка негативно впливає на посіви озимих, незабаром стане додатковим фактором підтримки цін.
Ціни на кукурудзу залишалися більш стабільними та не слідували за пшеницею.

Відкриття “Північного потоку-2” для постачання Європи російським газом зараз очікує схвалення Німеччини.