Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції

 

     У цілому на ринку продовольчої пшениці зберігається порівняно стабільна цінова ситуація, за винятком окремих коригувань цін одиничними компаніями. Даний фактор притаманний українському ринку, незважаючи на зниження цін на біржових ринках, насамперед з огляду на те, що кількість пропозицій зернової невисока і продовжує знижуватися.

     Борошномельні підприємства в більшості своїй зберігають ціни в раніше сформованих межах – 5700–6450 грн/тонну.

     Валютні ціни попиту в портах озвучуються в діапазоні 201–208 USD/тонну, СРТ-порт, що, в принципі, в межах рівня минулого вівторка. Водночас реальні угоди укладаються за цінами в діапазоні 204–207 USD/тонну, СРТ-порт.

     Гривневі ціни в портах з вівторка суттєво не змінилися і знаходяться в межах 6400–6650 грн/тонну, СРТ-порт.

 

Прогнози 

  • Зміцнення національної валюти може сприяти зниженню гривневих цін в портах.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції

 

     На ринку фуражної пшениці ціни також зберігають порівняну стабільність. Підтримку цінам надає невисока пропозиція зернової. Водночас зацікавленість імпортерів до закупівель української пшениці знижується в очікуванні пшениці нового врожаю, яка зі свого боку торгується за нижчими цінами.

     Ціни переробних підприємств залежно від регіону й обсягу закуповуваної партії знаходяться в діапазоні 5400–6250 грн/тонну.

     Експортоорієнтовані компанії виявляють зацікавленість до закупівель фуражної пшениці за цінами не вище 204 USD/тонну.

     У портах гривневі ціни покупців дещо знизилися, зважаючи на зміцнення національної валюти, і знаходяться в межах 6100–6400 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Зниження попиту на зернову, а також зміцнення національної валюти сприятимуть понижувальним ціновим тенденціям.
  • Невисока пропозиція фуражної зернової, своєю чергою, буде надавати підтримку цінам.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції

 

     Торговельно-закупівельна діяльність мала переважно декларативний характер. Ціни покупців зберігалися в раніше сформованих межах, головним чином з огляду на те, що основна частина покупців сформували необхідні запаси зернової.

     У портах ціни знаходяться в діапазонах 160–164 USD/тонну і 5000–5200 грн/тонну, СРТ-порт.

           

     Прогнози 

  • Кількість пропозицій зернової продовжуватиме знижуватися.
  • Попит на фуражний ячмінь буде помірним.

 

 Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції

    

     На біржових ринках зберігається зниження цін на кукурудзу як старого, так і нового врожаю. Даний факт впливає на формування цін на українську кукурудзу.

     Так, переробні підприємства з вівторка знизили максимальні закупівельні ціни в середньому на 50 грн/тонну і озвучують їх у межах 4400–5150 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.

     Валютні ціни в портах найчастіше не перевищують 166–167 USD/тонну, СРТ-порт, що демонструє зниження з вівторка в середньому на 1 USD/тонну.

     Своєю чергою, гривневі ціни в портах поводяться неоднозначно. Основна частина покупців зберігає ціни в межах сформованих раніше – 5100–5400 грн/тонну. Водночас поодинокі покупці повідомляють про зниження ціни попиту в середньому на 50 грн/тонну.

 

Прогнози 

  • Ринок кукурудзи продовжуватиме характеризуватися зниженням цін, незважаючи на обмежену кількість пропозицій.