цена - порт

Продовольча пшениця

Ринкові тенденції

На 25 листопада ціни попиту CPT-порт у глибоководних портах зросли в середньому на 450-500 грн/тонну проти минулої п’ятниці – до 10150 грн/тонну за пшеницю 2 та 3 класів. У доларовому еквіваленті зріст склав від 8 до $10/тонну головним чином через обмежену кількість пропозиції. Фермери стримували продаж на фоні підвищення цін. Внутрішній ринок також створює конкуренцію через більш приваблюючу ціну. 25 листопада ТМО закупили 385 тис. тонн пшениці з постачанням 10-31 січня. Сигнали з боку CBOT були відсутні, адже Америка святкувала День подяки. Курс гривні к долару зменшився на 1% за день до мінімуму з початку осені.

цена пшеницы

Прогнози

Попит імпортерів, інформація щодо більш низького рівня протеїну пшениці, ніж очікувалось, в Австралії через дощі, а також можливий перегляд у підвищувальну сторону формули розрахунку експортного мита на пшеницю в Росії, введення квоти на експорт вказаної зернової з середини лютого 2022 р. виступають факторами в підтримку цін у найближчій перспективі.

Фуражна пшениця

Ринкові тенденції

На експортному ринку фуражної пшениці спостерігається цінове коригування у бік підвищення на фоні укріплення сусідніх ринків. Ліквідність ринку мінімальна.

Прогнози

Обмежена кількість пропозицій може надавати підтримку цінам.

Фуражний ячмінь

Ринкові тенденції

  • На 25 листопада, ціни попиту на український ячмінь CPT глибоководні порти зменшились проти минулої п’ятниці на $2/тонну до $276/тонну, за рахунок зменшення попиту.

ячмень

Прогнози

23 листопада ТМО закупили 370 тис. тонн ячменю з постачанням 03-28 січня, отже підтримка цін вже ослабла.

Фуражна кукурудза

Ринкові тенденції

На 25 листопада, ціни попиту на українську кукурудзу CPT глибоководні порти трішки зросли проти минулої п’ятниці – $274/тонну. Низький попит зі сторони покупців, а також збільшення кількості пропозицій. Через високі ціні на фуражну пшеницю, покупці віддають перевагу фуражній кукурудзі.

цена кукурузы

Прогнози

Попит зі сторони покупців буде визначати напрям цінотворення. Китай поки що зосереджений на внутрішньому врожаї кукурудзи. Купівельна спроможність Туреччини обмежена курсом ліри.