Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції 

     З минулого четверга на ринку переважало зростання гривневих цін на продовольчу пшеницю, обумовлене підвищенням цін переробними й експортними компаніями. За підсумками розглянутого періоду ціни попиту зросли в середньому на 50100 грн/тонну.      

     Переробні підприємства, зважаючи на зростання попиту на готову продукцію, намагалися поповнити запаси зернової та підвищували ціни в умовах нестачі пропозицій пшениці необхідної якості. Ціни переробних підприємств на сьогодні становлять 48505800 грн/тонну. Максимальні ціни, з огляду на конкуренцію з експортерами, озвучують найчастіше переробники південних регіонів, їх ціни досягають 53005800 грн/тонну.

     Ціни в портах на базисі поставки СРТ, як правило, переглядають компанії, які потребують поповнення запасів зернової. З минулого четверга гривневі ціни попиту в портах зросли в середньому на 200 грн/тонну. Сьогодні в середньому діапазон цін попиту СРТ-порт становить 60006250 грн/тонну і до 189 USD/тонну.

     Активність продажів оцінюється як невисока, так як багато продавців розраховують на подальше зміцнення цін і стримують продажу.   

 

Прогнози 

  • Кількість пропозицій продовольчої пшениці буде низькою.
  • Підтримку гривневим цінам в портах буде надавати насамперед девальвація гривні.

Графік середніх цін на пшеницю

 

 Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Невисока кількість пропозицій зернової на тлі девальвації гривні продовжуює надавати підтримку гривневими цінами, які з минулого четверга зросли в середньому на 50100 грн/тонну. Основну зацікавленість до закупівель, як і раніше, виявляють тваринницькі підприємства. Діапазон цін попиту на сьогодні становить 50005600 грн/тонну.

     Пропозиції пшениці фуражної продовжують надходити на ринок в обмеженій кількості.

     Гривневі ціни в портах зросли в середньому на 100 грн/тонну та складають 55506050 грн/тонну. Валютні ціни на зернові з боку трейдерів знаходяться в діапазоні 174185 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • Девальвація гривні буде продовжувати надавати підтримку гривневим цінам, тим паче на фоні зростання валютних цін попиту.

Графік середніх цін на фуражну пшеницю

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     Протягом звітного періоду на ринку фуражного ячменю спостерігалося деяке зміцнення гривневих цін, в середньому на 50 грн/тонну, що було пов’язано з невисокою кількістю пропозицій зернової, а також збереження ситуації з національною валютою.

     Переробні підприємства, як правило, підвищували мінімальні закупівельні ціни. В цілому ціни попиту підприємств не перевищували 4600 грн/тонну з урахуванням поставки.

     У портах активність закупівельної діяльності зросла. Ціни попиту озвучувалися до 5100 грн/тонну СРТ. Своєю чергою, валютні ціни в портах найчастіше не перевищували 160 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • Подальше зниження світового попиту на зернову буде і далі впливати на рівень валютних та гривневих цін.

Графік середніх цін на фуражний ячмінь

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції  

     Попит на кукурудзу залишається на високому рівні. Цей факт, а також послаблення гривні, сприяють подальшому зростанню гривневих цін. Так, з минулого четверга ціни попиту зросли в середньому на 5070 грн/тонну і досягають на сьогодні 5200 грн/тонну.

     Необхідність експортних компаній залучити великі обсяги зернової сприяли підвищенню цін в портах у середньому на 100 грн/тонну. Гривневі ціни в портах знаходяться в межах 48505250 грн/тонну залежно від порту.

     Активність імпортерів сприяє зміцненню цін попиту в портах до 150164 USD / тонну.

 

Прогнози 

  • У разі збереження зацікавленості до закупівель з боку імпортерів ціни будуть зміцнюватися. При цьому підтримку цінам буде продовжувати надавати обмежена пропозиція і девальвація національної валюти.

Графік середніх цін на кукурудзу