Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції

На 18 листопада ціни попиту CPT-порт у глибоководних портах зросли в середньому на 350 грн/тонну проти минулої п’ятниці – до 9700 грн/тонну за пшеницю 2 класу, а також до 9650 грн/тонну на пшеницю 3 класу. У доларовому еквіваленті зріст склав майже $9/тонну головним чином за рахунок збільшення курсу долару до 26,51 грн/дол.

 

 

Прогнози

Попит імпортерів, новини про ймовірне погіршення якості врожаю в Австралії через дощі, а також можливий перегляд у підвищувальну сторону формули розрахунку експортного мита на пшеницю в Росії, введення квоти на експорт вказаної зернової з середини лютого 2022 р. виступають факторами в підтримку цін у найближчій перспективі. 25 листопада відбудеться закриття чергового тендеру ТМО на закупівлю 385 тис. тонн пшениці з постачанням 10-31 січня.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції

На експортному ринку фуражної пшениці спостерігається цінове корегування у бік підвищення на фоні укріплення сусідніх ринків.

 

 

Прогнози

Обмежена кількість пропозицій, а також підтримка з боку ринку кукурудзи можуть надавати підтримку цінам.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції

На 18 листопада, ціни на фуражний ячмінь закріпились на українському ринку завдяки росту попиту та обмеженій пропозиції. На 10 листопада Україна все експортувала 76% ячменю від прогнозу експорту на 2021/22 МР. Ціни закупівлі на базисі CPT-порт зросли приблизно на $7/тонну проти підсумків минулої п’ятниці.

 

 

Прогнози

23 листопада відбудеться закриття чергового тендеру ТМО на закупівлю 320 тис. тонн ячменю з постачанням 03-28 січня, що може надати підтримку цінам на вказану зернову.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції

На 18 листопада, ціни попиту на українську кукурудзу CPT глибоководні порти зросла на $11 проти минулої п’ятниці – до $275/тонну на фоні логістичних проблем.

 

 

Прогнози

Логістичні проблеми можуть підтримувати ціни ще деякий час.