Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції 

     За минулі дві доби ціни попиту коригувалися лише деякими переробними підприємствами, що було обумовлено необхідністю поповнення запасів зернової. Так, за минулі дві доби, ціни попиту зросли в середньому на 50 грн/тонну. В цілому, діапазон цін переробних підприємств на зернову на сьогодні становить 4950–5450 грн/тонну. Максимальні ціни попиту спостерігаються в південних регіонах, де конкуренція з експортними компаніями змушує переробників підтримувати ціни на досить високому рівні. Діапазон цін складає 5200–5700 грн/тонну.

     Ціни попиту в портах, не дивлячись на світові тенденції, залишаються відносно стабільними, що обумовлено достатньою пропозицією зернової експортерами. По даним за останню добу ціни на зернову в портах оголошувались в межах 5400–5750 грн/тонну (СРТ). Валютні ціни попиту в портах знаходились в діапазоні 175–183 USD/тонну.

     Кількість пропозицій продовольчої пшениці зберігається помірною.

 

Прогнози 

  • Кількість пропозицій продовольчої пшениці буде зберігатися на низькому рівні.
  • Беручи до уваги тенденції на світовому ринку, очікуємо незначну волатильність цін.

 Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     У цілому ринок в продовж минулої доби характеризувався помірним попитом на зернову. Діапазон цін попиту зберігався відносно стабільним і становив 4950–5350 грн/тонну. Як правило, інтерес до закупівель проявляли тваринницькі підприємства. Ціни попиту частіше за все переглядали підприємства, які раніше декларували мінімальні та близькі до них ціни. У цілому, цьому діапазон закупівельних цін з їх боку залишався відносно стабільним.

     Пропозиції пшениці фуражної надходили на ринок в обмеженій кількості.

     Валютні ціни на зернову з боку трейдерів (СРТ-глибоководні порти) знизились в середньому на 5 USD/тонну і не перевищували 182 USD/тонну. Девальвація гривні продовжувала надавати підтримку гривневим цінам.

 

Прогнози 

  • Валютні ціни попиту будуть продовжувати знижуватися враховуючи загальний світовий тренд.

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     За минулі дві доби ціни суттєво не переглядалися переробні підприємствами, тому що, основна частина з них мали необхідні запаси зернової. Крім того, девальвація гривні продовжувала впливати на гривневі ціни. Діапазон, який оголошували переробні підприємства складав 3950–4600 грн/тонну (СРТ).

     У портах активність закупівельної діяльності залишалася низькою. Ціни попиту, частіше за все, не перевищували 4850 грн /тонну СРТ. Так, валютні ціни під впливом зовнішніх чинників знизились в середньому на 2–3 USD/тонну і складали 150–152 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • Подальше зниження світового попиту на зернову буде і далі впливати на рівень валютних та гривневих цін.

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції 

     Обмежена кількість пропозицій фуражної кукурудзи сприяла подальшому підвищенню гривневих цін на внутрішньому ринку. Так, за звітний період ціни попиту зросли в середньому на 50 грн/тонну і досягали 5150 грн/тонну.

     Водночас зниження цін на зовнішньому ринку і достатня пропозиція зернової з боку українських компаній на експорт, сприяли зниженню валютних цін в портах до рівнів 150–160 USD/тонну. При цьому ситуація на ринку валют надавала підтримку цінам в гривні.

 

Прогнози 

  • Ціни в портах будуть надалі знижатися.