Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції

На 16 листопада ціни попиту CPT-порт у глибоководних портах зросли в середньому на 200 грн/тонну проти минулої п’ятниці – до 9550 грн/тонну за пшеницю 2 класу, а також до 9500 грн/тонну на пшеницю 3 класу. На поточному тижні зміцнення вартості було зумовлене зростом попиту на фоні обмеженої пропозиції. Фермери стримують продажі в очікуванні подальшого зростання цін.

Прогнози

Новини про ймовірне погіршення якості врожаю в Австралії через дощі, можливий перегляд у підвищувальну сторону формули розрахунку експортного мита на пшеницю в Росії, а також введення квоти на експорт вказаної зернової з середини лютого 2022 р. виступають факторами у підтримку цін у найближчій перспективі.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції

На експортному ринку фуражної пшениці спостерігається цінове корегування у бік підвищення на фоні укріплення сусідніх ринків.

 

 

Прогнози

Обмежена кількість пропозицій, а також підтримка з боку ринку кукурудзи, що знову зміцнюється, можуть надавати підтримку цінам.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції

На 16 листопада ціни на фуражний ячмінь закріпились на українському ринку завдяки росту попиту. Ціни закупівлі на базисі CPT-порт зросли приблизно на 100 грн/тонну проти підсумків минулої п’ятниці.

 

Прогнози

Оголошення чергового тендеру ТМО на закупівлю 320 тис. тон ячменю з постачанням на 03-28 січня може надати підтримку цінам на вказану зернову. Закриття тендеру відбудеться 23 листопада.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції

На 16 листопада ціни попиту на українську кукурудзу CPT глибоководні порти зросла на $8 проти минулої п’ятниці – до $272/тонну на фоні логістичних проблем. На 11 листопада український мінсільгосп звітував про те, що фермери зібрали 28,1 млн. тон кукурудзи з 3,99 млн. га, що відповідає 73% від запланованих до збирання 5,5 млн. га. Минулого тижня було зібрано 61%. Урожайність становить 7 т/га проти 6,82 т/га минулого тижня.

 

 

Прогнози

Логістичні проблеми можуть підтримувати ціни ще деякий час.