график цен 11.02.2022

Продовольча пшениця

Ринкові тенденції

На 10 лютого, ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті збільшились на $3 проти вівторка – до $291 та $289/тонну. У гривневому еквіваленті збільшення відбулось на 50 грн/тонну на пшеницю 2 класу CPT глибоководні порти. У щомісячному WASDE було зменшено оцінку кінцевих світових залишків пшениці на 1,7 млн. тонн та оцінку світового виробництва на 2 млн. тонн за рахунок Сирії на Іраку. Проте значних змін оцінок у основних експортерів не відбулось. Strategie Grains знизило оцінку європейського експорту пшениці на 0,8 млн. тонн у місяць – до 30,4 млн. тонн. Також FranceAgriMer скоротив свою оцінку посівів озимої пшениці під врожай 2022 року. Щодо України, великі запаси зернової можуть тиснути на ціни. WASDE знизив прогноз експорту української пшениці на 0.2 млн. тонн у місяць – до 24 млн. тонн. Таким чином, станом на 07 лютого, Україна ще може експортувати на світові ринки 6,8 млн. тонн пшениці проти приблизно 4,3 млн. тонн на аналогічний період у минулому році. Збої у завантаженні в українських портах через несприятливі погодні умови сповільнили експорт українського зерна продовж останнього тижня.

пшеница 11.02.2022

Прогнози

  • Торгівельна активність на українському ринку CPT залишається низькою, що може обмежувати потенціал росту цін на пшеницю.

Фуражна пшениця

Ринкові тенденції

На експортному ринку фуражної пшениці ціни попиту CPT глибоководні порти залишились на рівні вівторка на фоні цінотворення на сусідніх ринках.

фуражная пшеница 11.02.2022

Прогнози

  • Подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.

Фуражна кукурудза

Ринкові тенденції

На 10 лютого, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті збільшились на $4/тонну проти вівторка – до $276/тонну. Світові ринки підтримують українські ціни на кукурудзу. Кукурудза на біржі CBOT показує ріст на фоні підвищеного занепокоєння щодо її стану через посуху в Аргентині та Бразилії. У лютневому WASDE було знижено виробництво Бразилії лише на 1 млн. тонн до 115 млн. Conab прогнозує виробництво на рівні 112,3 млн. тонн.

кукуруза 09.02.2022

  • Велика кількість пропозицій української кукурудзи може тиснути на ціни на базисі CPT. Виробництво етанолу в США продовжує поступово сповільнюватись, це може тиснути на ціни.

 

Фуражний ячмінь

Ринкові тенденції

На 10 лютого, ціни попиту на ячмінь CPT глибоководні порти України у доларову еквіваленті збільшились на $1/тонну проти вівторка – $273/тонну. WASDE у своєму звіту за лютий зменшив світове виробництво ячменю на 1,26 млн. тонн за рахунок Іраку на Сирії. Також імпорт у Китай та Турцію було переглянуто у вищий бік до 10,5 (+0,4 млн. тонн) та 2,1 млн. тонн (+0,3 млн. тонн) відповідно. Але імпорт у Саудівську Аравію було зменшено на 0,8 млн. тонн – до 5,4 млн. тонн.

ячмень 11.02.2022

Прогнози

  • Обмежена пропозиція може стримувати зниження цін.