
Продовольча пшениця
Ринкові тенденції
На 03 лютого, ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті залишились на рівні вівторка –$308 та $307/тонну. У гривневому еквіваленті зниження відбулось на 250 грн. Ціни на пшеницю зазнають зниження на фоні зниження котирувань зернової на світових ринках на фоні послаблення політичного конфлікту між Росією та Україною та низького попиту. 02 лютого Туніс закупив 100 тис. тонн пшениці: 50 тис. тонн від Casillo за ціною $348,69/тонну та 350,69; 25 тис. тонн від Cargill ($350,64/тонну) і 25 тис. тонн від Lecureur ($350,77/тонну).

Прогнози
- Попит зі сторони імпортерів буде напрямляти ціни. Також розвиток цін буде залежати від поведінки Росії щодо формули розрахунку експортного мита після 15 лютого.
Фуражна пшениця
Ринкові тенденції
На експортному ринку фуражної пшениці спостерігається знижувальна тенденція цін попиту CPT глибоководні порти на фоні цінотворення на сусідніх ринках.

Прогнози
- Подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.
Фуражна кукурудза
Ринкові тенденції
На 03 лютого, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті зменшились на $1/тонну проти вівторка – до $271/тонну на фоні зниження попиту. Також негативні сигнали надходили зі сторони Чикаго, де котирування знаходились під тиском через збільшення запасів етанолу в США, а також відміну Китаєм закупки 380 тис. тонн американської кукурудзи з постачанням у 2021/22 МР.

Прогнози
- Велика кількість пропозицій української кукурудзи може тиснути на ціни на базисі CPT. Оголошення тендера турецьким TMO на закупівлю 325 тис. тонн кукурудзи, який відбудеться 8 лютого з постачанням 25 лютого – 15 березня, може обмежувати зниження цін.
Фуражний ячмінь
Ринкові тенденції
На 03 лютого, ціни попиту на ячмінь CPT глибоководні порти України зменшились на $6/тонну проти вівторка – до $272/тонну. 02 лютого Туніс закупив 100 тис. тонн ячменю від Aston за ціною $342/тонну, Casillo ($332,69/тонну) та Cargill ($339,70/тонну). Йорданія відмінила свій тендер на закупку 120 тис. тонн ячменю. Новий тендер очікується 08 лютого.

Прогнози
- Обмежена кількість пропозицій може стримувати зниження цін.