график цен зерновые 04.01.2022

 

Продовольча пшениця

Ринкові тенденції

На 04 січня, ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класів CPT-порт у глибоководних портах у доларовому еквіваленті залишились на рівні п’ятниці. У гривневому еквіваленті спостерігалося зростання цін на пшеницю 2 і 3 класів у глибоководних портах на 50-70 грн/тонну до 9600 грн/тонну CPT-порт. Активність торгівельної діяльності була низькою на фоні свят у країні. У вівторок ф’ючерси пшениці у Чикаго зазнали підтримки зі сторони погіршення стану американської озимої пшениці.

продовольча пшениця 04.01.2022

Прогнози

  • Високі темпи експорту пшениці з України, а також розвиток стану озимої пшениці у США та Причорномор’ї можуть слугувати факторами підтримки цін. З початку сезону та станом на 31 грудня Україна експортувала 15,8 млн. тонн пшениці, що на 3,3 млн тон вище за показник роком раніше.

Фуражна пшениця

Ринкові тенденції

  • На експортному ринку фуражної пшениці відбулося укріплення ціни попиту у малих портах у доларовому еквіваленті.
    фуражна пшениця 04.01.2022

 

Прогнози

  • Подальше ціноутворення буде залежати від сусідніх ринків та рівня попиту.

Фуражний ячмінь

Ринкові тенденції

  • На 04 січня, у глибоководних портах України ціни попиту на ячмінь на умовах CPT-порт залишились на рівні п’ятниці. Підтримку цінам надає обмежена пропозиція. Так, з початку сезону та станом на 31 грудня, Україна вже експортувала майже 5,2 млн. тонн ячменю, що відповідає 87% від прогнозу USDA. 05 січня Туніс проведе тендер на купівлю 75 тис. тонн ячменю з постачанням 01 лютого-05 березня, що може збільшити попит на внутрішньому ринку України.

ячмень 04.01.2022

Прогнози

  • Розвиток цін буде залежати від сусідніх ринків та активності імпортерів. Обмежена пропозиція може надавати подальшу підтримку.

 

Фуражна кукурудза

Ринкові тенденції

На 04 січня, у глибоководних портах ціни попиту на кукурудзу СРТ-порт у доларову еквіваленті збільшилися на $2/тонну – до $265/тонну. Активність ринку була обмеженою через новорічні свята. З початку сезону у жовтні та станом на 31 грудня, експорт української кукурудзи досяг 9,4 млн. тонн, що на 0,74 млн. тонн вище за минулорічний показник. Ф’ючерси кукурудзи на світових біржах отримали підтримку зі сторони ринків сої та пшениці.

кукуруза 04.01.2022

Погнози

  • Суттєвого впливу на ціни буде надавати ситуація у Південній Америці, де продовжують спостерігатися несприятливі погодні умови, які призводять до погіршення стану культур та зниження прогнозів виробництва.