Ціна на соняшник в Запорізькій області

Соняшник є стратегічно важливою олійною культурою в Україні, яка грає ключову роль в сільськогосподарському секторі та становить 70 відсотків всіх вирощуваних олійних культур.За обсягом світового виробництва насіння соняшнику Україна займає перше місце з 25 відсотками, за нею йдуть Росія (22%) і Аргентина (9%).Крім того, близько 57 відсотків усього світового експорту соняшникової олії припадає на Україну (Державна служба статистики України).

Від яких факторів залежить ціна на соняшник?

На Україні, соняшник одна з найпопулярніших культур серед сільгоспвиробників.Цю культуру вирощують майже по всій території України.Серед областей Запорізька займає п’яте місце по посіву і вирощування цієї культури.За даними за 2021 рік у Запорізькій області соняшником засіяно більш 1564,51 тисяч гектарів.

Як формується ціна на соняшник в Запорізькій області?

 1. Це залежить від вартості 1 тонни масла на світових ринках тому кількість експортованого масла вище, ніж обсяги експорту насіння.
 2. Ціни ростуть ще від високого попиту, проте виробники у яких великі запаси сировини, можуть диктувати ринку свої умови купівлі-продажу.
 3. Інші олійні культури такі як рапс і соя, також безпосередньо впливають на ринкову вартість соняшника.
 4. Клімат соняшник витривалий до екстремальної спеки і відмінно цвіте протягом літнього сезону, але постійна волога і затяжні дощі псують рослину.

Які документи необхідні для продажу соняшнику?

Для експорту соняшнику необхідний наступний пакет документів.

Сюди входить:

 • Контракт на зовнішньоторговельної угоди;
 • Митна декларація.
 • Документи, що підтверджують якість продукції (сертифікат, виписки лабораторних аналізів та ін.)
 • Шляховий лист на транспортний засіб, довіреність або дозвіл виїзду транспортного засобу за кордон
 • Підтверджені документи про сплату мита та митних зборів (квитанції, чеки)

Без правильно оформлених (легальних) документів, експорт соняшника буде неможливий, тому слід вести документацію відповідно до закону.

Як продати соняшник на експорт без ризиків?

Процес продажу соняшнику на експорт, досить непростий.Європейський ринок вимогливий до товару і дозвільним документам.При самостійному оформленні, є ризик того що митниця може не допустити вивезення продукції за кордон.В такому випадку виробникам варто звернутися за допомогою до досвідчених зернотрейдерів.

Головні переваги роботи з компанією “G.R. Agro”

В послуги компанії “G.R. Agro” входить повний комплекс – від фінансування посівної, зберігання врожаю на елеваторах до транспортування зерна і його вигідного продажу на світових ринках.

Завдяки досвіду і налагодженій роботі на світовому ринку зернотрейдер “G.R. Agro”:

 • Мінімізує ризики виробників.
 • Пропонує вигідні фінансові умови і конкурентні ціни.
 • Чи гарантує якісне зберігання і перевезення зерна.

Компанія “G.R. Agro” орієнтована на те, щоб допомогти виробникам зерна успішно реалізувати результати енергоємної праці.

готові до вигідної співпраці?
Подзвонити Подзвонити Написати