Ячмінь є одним з основних зернових культур, що вирощуються в країнах з помірним кліматом, і займає четверте місце у світі за величиною зернових культур. Нині він виробляється більш ніж у 100 країнах світу. Цю культуру використовують у харчових продуктах, харчових підприємствах, комбікормових заводах та тваринництві.

Зерно ячменю використовують як джерело енергії та білка в раціоні м’ясної худоби та як джерело солоду для алкогольних напоїв, особливо в пивній промисловості.

Ячмінь буває 3-х видів: багаторядним, дворядним та проміжним.

Дворядний ячмінь має дві форми: яру та озиму.

На Запоріжжі ячмінь широко популярний. Під посівами ярого та озимого ячменю зайнято понад 160 тис. га. Намолочено 584,8 тис. тонн із середньою врожайністю 29,99 ц/га.

Ціна на ячмінь в Запорізькій області

Ціни на закупівлю ячменю в області формуються на підставі багатьох факторів і, перш за все, від динаміки попиту та пропозиції на світовому ринку зерна.

Необхідно додати, що з будь-якої зернової культури, зокрема. та ячмінь, на вартість впливає відповідність базовим якісним показникам вологи та сміття.

Залежно від показників розрізняють фуражний та пивоварний ячмінь. В іншому випадку пропозиції за цінами будуть вищими, ніж на фуражний, т.к. у виробництві пива використовують тільки те зерно, яке легко переробляється на солод з великим виходом пива з одиниці сировини.

Ціни на ярий та озимий ячмінь ідентичні, але врожайність по культурах у період збирання різна.

Вартість ячменю сьогодні

Ціна закупівлі ячменю сьогодні відрізняється у різних областях України.

Зважаючи на те, що культура експортоорієнтована, і відвантаження зернової відбувається в морських портах, то вартість за тонну зернової значно відрізнятиметься в Миколаєві чи Одесі, від центральних і західних регіонів країни, включаючи витрати на перевезення зерна.

Ціна на фуражний ячмінь в Україні формується від обсягу та базису постачання. Великі партії зернових з постачанням безпосередньо до порту отримують вищу ціну закупівлі від трейдерів.

Чинники формують ціну на ячмінь

Учасники аграрного ринку працюють у мінливому ринковому середовищі. Їхня діяльність характеризується високим рівнем ризику, зокрема цінового ризику, що визначає ймовірність недосягнення запланованих результатів. Коливання цін на ячмінь у Запорізькій області залежить від низки факторів:

  • Врожайність. Фактичний урожай, який отримується в регіоні, залежить від кількості теплих днів, умов поливу культури поживних речовин. Також на врожайність може впливати наявність бур’янів та шкідників на полях, де посіяно ячмінь.
  • Обсяги вирощування культури у регіоні. Значні коливання цін протягом року прямо залежить від обсягів виробництва як у країні, і там.
  • Державне регулювання. Підвищення акцизу, встановлення цін на алкогольні напої з боку держави впливає на виробничі витрати виробників, що веде до підвищення або зниження цін на ячмінь.

Продаж ячменю

Ячмінь традиційно входить до трійки основних зернових культур України. Ячмінь приваблює виробника низькими витратами на вирощування та стабільним попитом. Зростання відвантажень українського ячменю до Китаю привернуло додаткову увагу до цієї культури. Розширення ринків збуту, зростання попиту Азії стимулюють інтерес до ячменю з боку експортерів.

Головні переваги роботи з компанією «G.R.Agro»

У послуги компанії «G.R. Agro» входить повний комплекс – від фінансування посівної, зберігання врожаю на елеваторах до транспортування зерна та його вигідного продажу на світових ринках.

Завдяки досвіду та злагодженій роботі на світовому ринку зернотрейдер «G.R.Agro»:

  • мінімізує ризики виробників.
  • пропонує вигідні фінансові умови та конкурентні ціни.
  • гарантує якісне зберігання та перевезення зерна.

Компанія «G.R. Agro» спрямована те що, щоб допомогти виробникам зерна успішно реалізувати результати енергоємного праці.

готові до вигідної співпраці?
Подзвонити Подзвонити Написати