Ячмінь – одна з найбільш ранніх зернових культур у світі, що з’явилася в традиційних раціонах харчування по всьому світу. Це універсальна сільськогосподарська культура. Її вирощують переважно для корму тварин і солоду, також використовують при виготовленні алкогольних напоїв. Однак ячмінь залишається важливою продовольчою культурою в регіонах, що розвиваються, і місцях, де неможливо вирощувати інші зернові культури. Зі зміною клімату ячмінь більш стійкий до погодних коливань в порівнянні з іншими культурами та може рости в менш “ідеальних” умовах.

У п’ятірку найбільших виробників ячменю входять Росія, Франція, Німеччина, Україна і Канада.

Вартість ячменю сьогодні

У 2021/22 році зростання виробництва всіх видів зернових за прогнозом складе 2290 млн світовий прогноз споживання збільшено на 4 млн тонн до 2291 млн тонн. Збільшення використання кукурудзи в галузі виробництва дає приріст на 64 млн тонн у загальному обсязі глобального споживання.

Експортна ціна на ячмінь в Україні формується під впливом економічних факторів основних країн-імпортерів (Саудівська Аравія, Лівія, Китай).

Українські зернотрейдери ще до початку збирання врожаю формують експортні обсяги.

Аграрні компанії – виробники ячменю, зацікавлені в отриманні об’єктивної інформації про вартість цієї злакової культури на ф’ючерсні контракти постачання.

Закупівля ячменю пов’язана з балансом експорту та імпорту зерна на світовому ринку, сукупністю економічних, політичних, погодних, виробничих і логістичних процесів. Транспортування зерна між країнами виробниками та основними імпортерами може бути пов’язана з низкою проблем, через які можуть виникнути затримки по своєчасному доставленню вантажу.

Фактори формують ціну на ячмінь

Вартість ячменю в Харківській області змінюється протягом усього маркетингового року. На формування ціни також впливають ряд факторів:

 • Урожайність. Сприятливі погодні умови позитивно відбиваються на показниках врожайності ячменю. Ціни на ячмінь в основному формуються внутрішнім попитом і пропозицією, а в багатьох випадках і регіональними Умовами в Україні.
 • Метеорологічні умови. Ячмінь не вимоглива культура до клімату. Хоч і поглинає багато води на ранніх стадіях, він використовує вологу більш ефективно, ніж інші злаки та в деяких випадках його можна вирощувати без зрошення.
 • Попит і пропозиція. За даними світових аналітиків ціна на ячмінь за прогнозами, зросте на 6% до 253 доларів США за тонну у 2021-22 роках. Очікується, що світовий попит на ячмінь перевищує пропозицію, що призведе до зниження запасів і підвищення цін. Високі світові ціни на ячмінь підтримуються попитом з боку Китаю.
 • Прогнозований обсяг і фактична врожайність в регіоні, Україні в цілому і конкурентних країнах-виробниках, також впливає на становлення ціни на ячмінь.

Що необхідно для продажу ячменю?

Умови експорту варіюються залежно від країни, продукту та кінцевого використання продукту. Вимоги країни-імпортера можуть включати (але не обмежуватися ними), Які сертифікати та підтверджуючі документи потрібні, як і де вирощується культура, як обробляється. Ви як експортер (або ваш агент) несе відповідальність за достовірну інформацію про продукт. Щоб процедура збору та отриманню необхідних документів пройшла успішно, в цьому допоможуть експедиторські компанії які роблять пакет документів:

 • сертифікат якості
 • видача експортної декларації вантажовідправника
 • митний та міжнародний контракт
 • довідки та чеки про сплату митних зборів

Продаж ячменю на експорт

Світові ринки мають різну правову основу для регулювання експорту товарів, включаючи продовольчу і сільськогосподарську продукцію. Досвідчені трейдери гарантують виконання будь – яких вимог країни-імпортера, а також відповідність експорту міжнародним вимогам.

Головні переваги роботи з компанією “G.R. Agro”

До послуг компанії “G. R. Agro” входить повний комплекс – від фінансування посівної, зберігання врожаю на елеваторах до транспортування зерна та його вигідного продажу на світових ринках.

Завдяки досвіду та злагодженій роботі на світовому ринку зернотрейдер «G.R. Agro»:

 • мінімізує ризики виробників.
 • пропонує вигідні фінансові умови та конкурентні ціни.
 • гарантує якісне зберігання і перевезення зерна.

Компанія “G.R. Agro” орієнтована на те, щоб допомогти виробникам зерна успішно реалізувати результати енергомісткої праці.

готові до вигідної співпраці?
Подзвонити Подзвонити Написати