Україна – світовий лідер з виробництва соняшнику. До 2000 р. виробництво соняшнику було нижчим за 3 млн т. Проте за двадцять один рік з 2000 року виробництво збільшувалося щосезону. Це було досягнуто як за рахунок збільшення посівних площ, а й рахунок збільшення врожайності соняшника. Очікується, що 2021 року врожайність соняшнику в Україні становить 15,9 млн тонн.

Найбільшими виробниками є Аргентина, країни колишнього СРСР, Східна Європа, Європейський Союз та США.

Від яких факторів залежить ціна на соняшник?

Серед сільгоспвиробників соняшник популярна культура з вирощування на території України та широко використовується у промисловості та торгівлі.

Існує низка факторів, які впливають на формування вартості під час продажу олійної на елеватор або переробним підприємствам безпосередньо:

 • Врожайність. Україна є найбільшим у світі виробником насіння соняшнику та соняшникової олії. Але врожай соняшника у 2021/22 році скоротився на 15% порівняно з попереднім сезоном, оскільки посушливі умови у Кіровоградській, Харківській та Дніпропетровській областях. вплинули на вегетацію та знизили врожайність.
 • Попит на олію. Високий попит на олії були ключовим фактором для виробників соняшнику. Загальна нестача поставок рослинної олії у поєднанні попиту та пропозиції призвела до різкого зростання цін на насіння.
 • Обмеження експорту. Україна оголосила про обмеження експорту соняшникової олії на поточний 2021/22 маркетинговий рік, оскільки зростання цін на соняшникову олію та конкуруючі олії спонукали уряд обмежити експорт у спробі контролювати внутрішні ціни.

Чому варто зберігати соняшник на елеваторі?

Що, якби існував спосіб продавати зерно протягом усього року, коли ціни найвищі? Є! І саме тому зберігання зерна на фермах стає все більш поширеним явищем. Фермери звертаються до зберігання на фермах як до запланованого способу збільшити шанси заробити гроші на своїх посівах замість того, щоб просто схрещувати пальці та сподіватися на найкращий кожен урожай.

Які необхідні документи для продажу соняшнику на елеватор

Під час укладання Договору від Постачальника мають бути отримані такі документи:

 1. копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, виданого не раніше двох місяців до дати підписання цього Договору;
 2. копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (за наявності);
 3. копія останньої зареєстрованої редакції Статуту або виписки зі Статуту підприємства (сторінки з підписами, що засвідчує вально та реєстраційними написами, загальними положеннями, видами діяльності органами управління та порядком управління підприємством);
 4. копія рішення/протоколу/наказу або іншого документа про призначення на посаду осіб, уповноважених підписати договір або належним чином засвідчену копію довіреності із зразком підпису, який надає особі повноваження на підписання договору;
 5. копію витягу з реєстру платників ПДВ або копію свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ;
 6. копію паспорта особи, уповноваженої підписувати контракти;
 7. засвідчену копію заповненої форми державного статистичного спостереження №4-СГ “Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай” (літня) з квитанцією або відміткою органу державної статистики про прийняття цієї форми;
 8. засвідчену копію форми звітності №29-СГ (підсумки збирання врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду), з квитанцією чи відміткою статистики;
 9. засвідчені копії податкової декларації з єдиного податку 4 грн. та додатку до неї, а також, якщо зазначені декларація та додаток подані у вигляді електронного звіту, квитанції № 2 щодо їх прийняття;
 10. бланк з реквізитами підприємства;
 11. документи, що підтверджують права користування землею;
 12. засвідчену копію довідки про отримання чи підтвердження сільськогосподарським товаровиробником статусу платника єдиного податку 4 грн. (На поточний рік).

Основні переваги роботи з фірмою “G.R. Agro”

G.R. Agro – компанія, що займається зберіганням зерна, до структури якої входять п’ять елеваторів загальною потужністю одноразового зберігання 258 000 тонн та можливістю маршрутних відправлень.В активах компанії лінійні елеватори, які можна поділити на дві категорії: зберігання партій поклажодавців та зберігання зерна під трейдинг.

Надаємо сільгоспвиробникам весь комплекс послуг:

 • Сушіння зерна;
 • Очищення;
 • Поліпшення товарної кондиції і т. д.

Процедура прийняття на елеватор продукції від сільгоспвиробників проста – привезти та зсипати зерно до нас на елеватор із відповідним пакетом документів. Лояльні ціни на послуги елеваторів: тарифи на приймання, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження товару.

Наявність спеціальних програм лояльності для сільгоспвиробників

 • Забезпечуємо швидке приймання товару.
 • Репутація надійного партнера зі збереження та безпеки зберігання на елеваторах товару поклажодавців.
 • Надання можливості продажу товару на елеваторах компанії G.R. Agro» акредитованим мультинаціональним компаніям та переробникам сільськогосподарської продукції.
 • Забезпечуємо повний цикл продажу товару від поля в порт на умовах: Інкотермс.
готові до вигідної співпраці?
Подзвонити Подзвонити Написати