Трейдинг:
Займатися трейдингом – означає бути максимально мобільним і гнучким. Саме таких принципів дотримуються в ГК «G.R. Agro». Компанія працює як з великими, так і з дрібними й середніми сільгоспвиробниками. Незалежно від величини і статусу постачальника ми намагаємося надати якісний сервіс від поля до кінцевого споживача. Як уже згадувалося, ГК «G.R. Agro», як трейдер, працює у декількох базисах, в основному CPT і FOB. У 2020 році компанія планує запустити роботу на CIF. У компанії намагаються максимально підлаштовуватися під сільгоспвиробника, враховувати те, які умови він хоче отримати: будь то перевалка через елеватор компанії або перевалка з підробкою продукції тощо. Таким чином, для кожного постачальника (і з урахуванням конкретного об’єму товару) співробітники ГК «G.R. Agro» можуть запропонувати декілька варіантів співпраці. Тому клієнтська база компанії тільки збільшується. Серед партнерів компанії такі «гравці», як ТОВ «Агротрейд», Ukrlandfarming, ТОВ «АДМ Юкрейн», ТОВ «Луї Дрейфус Компані Україна», ТОВ «АТ Каргілл», ТОВ «Кернел-Трейд», ДПЗКУ, ТОВ «Грейн Пауер», ТОВ «Агропросперіс Трейд», Sierentz Global Merchants, Black Sea Commodities, Al Ghurair Resources.
ГК «G.R. Agro» працює з різними культурами. Традиційно, велику частину в портфелі займають пшениця, соняшник і кукурудза.
«Немає культури, з якою б ми не працювали. Якщо ячмінь, то ячмінь, якщо рапс, то рапс, якщо горох, то горох. Вважаю, що не слід обмежуватися одними культурами. Адже це новий досвід, можливість для зростання і масштабування», – зазначив комерційний директор компанії Дмитро Сух.
Трейдер планує природне нарощування реалізації зерна, а також нині робить акцент на розвитку логістики. У 2020 році, за даними Артема Ремпена – операційного директора компанії, ГК «G.R. Agro» планує продати 350–400 тис. тонн продукції на внутрішньому ринку і на експорт, а також 350–380 тис. тонн на умовах FOB. Компанія скрупульозно формує свою цінову політику. Доречно зауважити, якщо канадський засновник більше контролює стратегічні питання, то усередині компанії, особливо під час жнив, щодня проходить обговорення цінової ситуації на ринку. «Ціновий комітет» вирішує, якої стратегії дотримуватися і як діяти.

Зберігання:
У 2017 році компанія, як міноритарний партнер, придбала долі ще в 4 елеваторах: у Верхівцеве, Новомиколаївкі, Варварівкі, Роздорах (Дніпропетровська обл.). Попрацювавши з цими підприємствами, прийняли рішення від двох сховищ відмовитися і докупати акції «Варварівського» і «Роздорського» елеваторів. Потужність одночасного зберігання: 32 тис. тонн і 12 тис. тонн відповідно. «Роздорський» елеватор компанія використовує як перевалочний пункт для вантажів, які потім вирушатимуть по Дніпру.
У травні 2020 року ГК «G.R. Agro» придбала свій п’ятий найпотужніший елеватор (потужність одноразового зберігання 97 тис. тонн) у Запорізькій області (пгт Пришб), який до цього входив у структуру компанії «Луї Дрейфус Компані». Отже, сьогодні сумарні потужності у зберіганні сільгосппродукції становлять більше 200 тис. тонн і наразі компанія не планує нарощувати об’єми підприємств. У пікові періоди елеватори ГК «G.R. Agro» можуть приймати 15 тис. тонн зерна на добу. Ми постійно модернізуємо й удосконалюємо їх.
У реконструкцію 2 елеваторів компанія інвестувала більше за $6 млн. Завдяки модернізації наявних потужностей і придбанню нових на початку збиральної кампанії 2020 року ГК «G.R. Agro» майже в два рази збільшила приймання зерна на свої елеватори. З п’яти елеваторів ГК «G.R. Agro» два маршрутних («Вільногірський» та «Інгулецький»), у 2021 році планується маршрутизація «Варварівського». Також ведеться робота щодо виведення станції Пришиб із малодіяльної, оскільки сам «Пришибський» елеватор є маршрутним. На всіх елеваторах ГК «G.R. Agro» продукцію приймають по 12 копійок за 1 тонну. Крім того, підприємства практикують від місяця до двох, залежно від культури, безкоштовного зберігання товару. Якщо вартість послуг не перевищує вартості зерна, то елеватори ГК «G.R. Agro» надають можливість аграріям заплатити за послуги елеватора під час продажу товару. Тобто аграрієві не потрібно додатково «відволікати» кошти на зберігання і підробку зерна.

Логістика:
ГК «G.R. Agro» надає послуги зернової логістики з усіх напрямів: залізничного, автомобільного і річкового. Правда, через проблеми з ж/д перевезеннями (відсутність тяги, високі тарифи) з кінця 2019 року – початку 2020 року компанія стала більше фокусуватися на автомобільному і водному транспорті й закрила проект «Вагони-зерновози». За даними Артема Ремпена, в логістичній структурі ГК «G.R. Agro» в 2020 році автомобільні перевезення займають приблизно 50 %, 20 % – залізничні, 30 % – водні.
У липні 2020 року компанія придбала п’ять нових автомобілів-зерновозів (тягачі Ford 1848T і напівпричепи Bodex місткістю 55 куб. м). Загальна вартість машин становить € 545 тис., з яких 380 тис. профінансував «Piraeus Bank». Таким чином, парк автотранспорту для перевезення зерна виріс до 55 машин.
У кінці 2018 року компанія вперше почала працювати з річковим транспортом. І весною 2019 року ГК «G.R. Agro» відправила 5 барж одну за іншою, не припиняючи вивантаження. Випробувавши водну логістику, компанія прийняла рішення побудувати свій річковий термінал. Тому в липні 2020 року ми запустили в експлуатацію перевантажувальний термінал на Дніпрі у Верхньодніпровському районі Дніпропетровської області. На території терміналу є ваговий комплекс, лабораторія, стаціонарна суднонавантажувальна машина і стрічковий перевантажувач з номінальною продуктивністю 350 тонн/год. Розрахунковий час вантаження баржі – одна доба, максимальне осідання – 3,8 м. Комплекс максимально автоматизований, починаючи від зважування зерна і закінчуючи управлінням суднонавантажувальною машиною. Тому його обслуговує всього 12 чоловік. До літа 2021 року на території зернового терміналу планують встановити силоси місткістю 15 тис. тонн одночасного зберігання. Таким чином, зерно можна буде вантажити на баржі не лише прямо з автомобілів, але також з силосів.
Натхненні перевагами водних перевезень в ГК «G.R. Agro» вирішили впродовж 2 років запустити ще 7 річкових терміналів по перевалці зернових і олійних культур. Крім того, в 2021 році компанія планує придбати одну або дві баржі (місткістю 2 тис. тонн кожна) для перевезення вантажів. Найімовірніше, цей проект фінансуватиме канадський банк.
Інвестиції в цей проект можуть становити $5–6 млн, які за хорошої навігації можна окупити за 4–5 років. Отже, сформувавши потужну базу для зберігання сільгосппродукції, в 2020–2021 роках ГК «G.R. Agro» зосередиться на розвитку автомобільної та річкової логістики, щоб удосконалювати сервіс.
