Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції  

     Зважаючи на високий попит на зернову з боку імпортерів, з минулого четверга на ринку продовольчої пшениці зберігалося зростання цін. Валютні ціни зросли в середньому на 57 USD/тонну. Гривневі ціни під тиском зростання валютних цін і девальвації гривні зросли в середньому на 300 грн/тонну. На сьогодні ціни попиту на базисі поставки СРТ-порт досягають 200 USD/тонну і 6600 грн/тонну залежно від порту.         

     Зростання цін на продовольчу пшеницю в портах, а також обмежена кількість пропозицій зернової змушують переробні підприємства підвищувати закупівельні ціни для збереження стабільних темпів поставок якісного зерна. Так, ціни переробних підприємств з минулого четверга зросли як мінімум на 350 грн/тонну і знаходяться в межах 56006200 грн/тонну.  

 

Прогнози 

  • Подальше зростання цін на зовнішньому ринку відповідним чином впливатиме на формування цінових тенденцій на українському ринку продовольчої пшениці.

Графік середніх цін на пшеницю

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Високий попит на фуражну пшеницю з боку комбікормових і тваринницьких підприємств на фоні обмеженої кількості пропозицій продовжував надавати підтримку цінам. Крім того, ситуація на ринку національної валюти сприяла подальшому зростанню цін.

     Ціни попиту на зернову знаходяться в діапазоні 51005900 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.

     Попит на фуражну пшеницю в портах також зберігається досить високим, при цьому ціни знаходяться в діапазоні 60006650 грн/тонну СРТ-порт. Зростання валютних цін з минулого четверга становило в середньому 57 USD/тонну. Так, на сьогодні валютні ціни знаходяться в межах 180194 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Високий попит сприятиме подальшому зміцненню цін.

Графік середніх цін на фуражну пшеницю

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     Попит на фуражний ячмінь зберігався на колишньому рівні, при цьому ціни з минулого четверга змінилися не суттєво. Переробні підприємства виявляли зацікавленість до закупівель зернової, як правило, за цінами не вище 4900 грн/тонну, СРТ-підприємство.

     У портах ціни попиту не перевищували 5200 грн/тонну. Валютні ціни в портах зросли в середньому на 2 USD/тонну та знаходяться в межах 156162 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • На ринку буде зберігатися незначне зростання цін.

Графік середніх цін на фуражний ячмінь

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції 

     На ринку фуражної кукурудзи з минулого четверга зберігається зростання цін. Даний факт обумовлений високим попитом на зернову, водночас кількість пропозицій залишається обмеженою. Крім того, зростання цін у портах і на ринках зернових культур також сприяє підвищенню гривневих цін. Девальвація гривні продовжує відповідно впливати на ціни.

     Ціни переробних підприємств досягають 5300 грн/тонну. Гривневі ціни в портах зросли до 55005600 грн/тонну залежно від порту.

     Валютні ціни попиту в портах зросли в середньому на 5 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 157170 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Невисока кількість пропозицій зернової буде надавати підтримку цінам у разі збереження стабільного попиту на зернову з боку переробних і експортних компаній.

Графік середніх цін на кукурудзу