Продовольча пшениця

 

Ринкові тенденції  

     Зважаючи на високий попит на зернову з боку імпортерів, з минулого четверга на ринку продовольчої пшениці зберігалося зростання цін. Валютні ціни зросли в середньому на 57 USD/тонну. Гривневі ціни під тиском зростання валютних цін і девальвації гривні зросли в середньому на 300 грн/тонну. На сьогодні ціни попиту на базисі поставки СРТ-порт досягають 200 USD/тонну і 6600 грн/тонну залежно від порту.         

     Зростання цін на продовольчу пшеницю в портах, а також обмежена кількість пропозицій зернової змушують переробні підприємства підвищувати закупівельні ціни для збереження стабільних темпів поставок якісного зерна. Так, ціни переробних підприємств з минулого четверга зросли як мінімум на 350 грн/тонну і знаходяться в межах 56006200 грн/тонну.  

 

Прогнози 

  • Подальше зростання цін на зовнішньому ринку відповідним чином впливатиме на формування цінових тенденцій на українському ринку продовольчої пшениці.

 

Фуражна пшениця

 

Ринкові тенденції 

     Високий попит на фуражну пшеницю з боку комбікормових і тваринницьких підприємств на фоні обмеженої кількості пропозицій продовжував надавати підтримку цінам. Крім того, ситуація на ринку національної валюти сприяла подальшому зростанню цін.

     Ціни попиту на зернову знаходяться в діапазоні 51005900 грн/тонну з урахуванням вартості доставки.

     Попит на фуражну пшеницю в портах також зберігається досить високим, при цьому ціни знаходяться в діапазоні 60006650 грн/тонну СРТ-порт. Зростання валютних цін з минулого четверга становило в середньому 57 USD/тонну. Так, на сьогодні валютні ціни знаходяться в межах 180194 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Високий попит сприятиме подальшому зміцненню цін.

 

Фуражний ячмінь

 

Ринкові тенденції 

     Попит на фуражний ячмінь зберігався на колишньому рівні, при цьому ціни з минулого четверга змінилися не суттєво. Переробні підприємства виявляли зацікавленість до закупівель зернової, як правило, за цінами не вище 4900 грн/тонну, СРТ-підприємство.

     У портах ціни попиту не перевищували 5200 грн/тонну. Валютні ціни в портах зросли в середньому на 2 USD/тонну та знаходяться в межах 156162 USD/тонну (СРТ-порт).

 

Прогнози 

  • На ринку буде зберігатися незначне зростання цін.

 

Фуражна кукурудза

 

Ринкові тенденції 

     На ринку фуражної кукурудзи з минулого четверга зберігається зростання цін. Даний факт обумовлений високим попитом на зернову, водночас кількість пропозицій залишається обмеженою. Крім того, зростання цін у портах і на ринках зернових культур також сприяє підвищенню гривневих цін. Девальвація гривні продовжує відповідно впливати на ціни.

     Ціни переробних підприємств досягають 5300 грн/тонну. Гривневі ціни в портах зросли до 55005600 грн/тонну залежно від порту.

     Валютні ціни попиту в портах зросли в середньому на 5 USD/тонну і знаходяться в діапазоні 157170 USD/тонну.

 

Прогнози 

  • Невисока кількість пропозицій зернової буде надавати підтримку цінам у разі збереження стабільного попиту на зернову з боку переробних і експортних компаній.